Sbírka ukončena:

Pomoc pro maminku s dvojčaty

Vybráno 0 Kč 1 410 Kč
1 000 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
201 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
110 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro maminku s dvojčaty

Vybráno 0 Kč 1 410 Kč
1 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Olga Literová
Datum přidání
26. 4. 2023
Poslední aktualita

14. 8. 2023 12:32

Naše sbírka končí

Děkujeme všem dárcům za pomoc.  Sbirka byla neúspěšná a je nám to moc líto, maminka má  s námi moc a moc práce. 

 Ondřej a Lukáš 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahoj. Jmenuji se Olga a ráda bych vám představila svůj příběh. Když se dvojčata kluci narodily byly to dva malinký uzlíčci. Ondřej vážil kilo sedmdesát a Lukáš kilo třicet. Začal boj o jejich život i zdraví. Byly přidušení a narodily se s těžkou dětskou mozkovou obrnou, kombinovaným mentálním postižením a psychomotorickou retardací. Boj jsem nevzdávala a byla jsem ráda že je mám. V roce 2010 od nás odešel otec kluků a tak jsem na všechno zůstala sama, přidali se zdravotní komplikace. Onemocněla jsem se srdcem, silnou cukrovkou a tak užívám léky a o kluky se pořád ráda starám i když už nikoho nemáme, rodinu ani přátele snažíme se každý den mít úsměv na tváři. 

Komu pomůžeme?

Zdravotní hendikep se u kluků projevil hned po narození. Zdravotní vývoj kluků byl velice špatný a trvá i nadále.  Vývoj se nikam neposouvá, náš běžný den je že ráno vstaneme kluky umyji, připravím oblečení, léky, snídani, pomáhám jim se vším  potom podám léky  uvařím oběd, denně vyperu  kluci neudrží čistotu, několikrát denně je převlékám a věnuji se jim při pobytu venku. Vykoupu je  oholím  umyji vlasy vše se snažím i přes onemocnění mít hotové a nejvíc se jim věnovat  Lukáš má rád hudbu a Ondra dětské časopisy.  Dnes je klukům 36 let 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Bydlíme v drahém podnájmu a stěhování by klukům dost ublížilo jejich zdravotní stav by se okamžitě zhroutil. Bydlíme tu od roku 2011 a jsou tady zvyklý. Platíme celkem přes 24 000. Kč  Kluci mají plný invalidní důchod 3. Stupně  já příspěvek na péči. Peníze z této sbírky bychom použili na koupi tohoto bytu abychom zde mohli zůstat, na rehabilitaci kluků a ozdravný pobyt. Z celého srdce vám děkujeme. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

14. 8. 2023 12:32

Naše sbírka končí

Děkujeme všem dárcům za pomoc.  Sbirka byla neúspěšná a je nám to moc líto, maminka má  s námi moc a moc práce. 

 Ondřej a Lukáš 

10. 8. 2023 12:30

Pomoc pro maminku s dvojčaty

Ještě jednou vás chceme oslovit s dobročinnou sbírkou v oblasti zdraví pro dvojčata Ondru a Lukáše trpící od narození psychomotorickou retardaci,kombinovaným mentálním postižením  postižením sluchu,potřebujeme i sluchadla,u Lukáše který má jednu ledvinu také nevíme co bude dál Nedaří se nám.  Už jsme oslovili formou letáčkú víc jak sto lidí a firem,ale i tak si vedeme moc špatně. Naše sbírka bude v neděli u samého konce,prosím přispějte nám na pobyt a zdravotní pomůcky které tolik potřebujeme  na všechno jsme sami. Jste hodní ať už  přispějete jakoukoliv částkou  opravdu nám to moc pomůže. Maminka Olga, Ondra a Lukáš 

 Děkujeme 

8. 8. 2023 15:54

Sbírka bude pomalu u konce

Děkujeme už je vás šest a moc si toho vážíme, sbírka má posledních pět dní.  Nedaří se nám vybrat na rehabilitační pobyt a tak je nám moc líto že nemůžeme jet se svými vrstevníky na pěkný pobyt v přírodě. Prosím mrkněte na nás, máte dobré srdce . Děkují Ondřej a Lukáš. 

4. 8. 2023 16:58

Děkujeme

Dobrý den . Tak už je vás pět dárců a moc vám děkujeme, chceme oslovit další dárce kteří nás chtějí podpořit a kouknou se na nás. Děkujeme za podporu rádi bychom jeli s postiženými dětmi na rehabilitační pobyt a nedaří se nám. Prosím podpořte nás .  Děkujeme Ondřej a Lukáš 

2. 8. 2023 18:28

Přejeme vám hezké dny

Z celého srdce děkujeme všem dárcům kteří podpořili Ondru a Lukáše v tak nelehké situaci. Ráda bych je poslala na již zmíněný rehabilitační pobyt ale nedaří se vybrat potřebnou částku pro jednoho syna je to 8100 Kč. Pro oba 16 200 Kč. Pokud koukáte na náš příběh prosím přispějte na dobrou věc  jsme sami, bez vás to nezvládneme . Naše sbírka bude brzo u konce, podpořte nás,děkujeme. Ondřej a Lukáš .

1. 7. 2023 15:47

Pomozte klukům finančním dárkem na rehabilitační tábor s postiženými dětmi

Lukáš se teď léčí s ledvinami má jen jednu a mohl by se svým bratrem jet na rehabilitační pobyt s dětmi od Jedličkova ústavu, finančně to bez vás nezvládneme,prosím přispějte klukům na pobyt v srpnu. Děkujeme Vám  . Maminka Olga 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
100 Kč  •  11. 8. 2023 19:42
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 8. 2023 9:22
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  2. 8. 2023 23:13
Laskavý dárce
300 Kč  •  2. 8. 2023 18:35
DobroDárce
300 Kč  •  17. 7. 2023 19:07
Štědrý dárce
200 Kč  •  22. 6. 2023 13:50
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  19. 6. 2023 9:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat