Jsem maminka dvo autistických sourozenců. Nikiho a Stelly.
Niky se narodil předčasně ve 29tt těhotenství a po narození strávil 6 měsíců v nemocnici. Domu jsem si ho dovezla jako hadrovou panenku s diagnózou centralní hypotonie. Už v nemocnici jsme začali cvičit vojtovu metodu a já se učila jak se starat o rizikového novorozence. Ve 14 měsícich dostal první epileptický záchvat. "často býval hospitalizovaní v nemocnici kvuly zhoršenému stavu. Ve třech letech mu uzavřely diagnozu autismus a mentální postižení. Syn má ještě kromě autismu další přidružené diagnózy.encefalopatii mozku a dmo. V září přestoupil do speciální školy vzhled zhoršenému stavu. Niky trpí ještě epilepsii je vyrazně opoždení proti vrstevníkum. Nikoho sestřička Stella trpí aspergerovým syndromem a její stav se taky zhoršil zhoršil a došlo k poruše vnímaní okolního světa zvané derializace. Což spusobil stres. Nikiho chování často dopravazí epilepticke záchvaty a rapty se sebeposkozovanim. Potřebuj pomoc se sebeobsluhou. Obě děti mají ADHD a astma







