Maličký měl již od začátku velmi těžký život. Našla jsem ho před deseti lety ve zverimexu, ve zuboženém stavu, kde doslova jen čekali na to, až zemře. Trpěl v nejhorším stádiu kokcidiózy, neuměl polykat a veterinářka mu tehdy nedávala šanci ani na to, že přežije noc. Nevzdali jsme to a spolu jsme bojovali. I přes špatné prognózy jsme nemoc porazili a Maličký se zotavil.
Boj však nekončil… Později začal trpět abscesy pod kořeny stoliček a jeho zoubky mu často přerůstaly. Léčba byla dlouhá a náročná pro něj i pro mě, ale i to jsme zvládli. Podstoupil dvě operace, z toho jednu u MVDr. Jekla v Brně, který mu zachránil čelist – bez operace by čelist praskla a musel by být uspán. Dále podstoupil operace, při kterých mu byly odstraněny přední řezáky. O pár let později prodělal akutní selhání ledvin a ještě později mu byla diagnostikována rakovina varlat. Život se s ním bohužel opravdu nemazlil…
Aktuálně Maličkého trápí chronická sinusitida (rýma). Problémy začaly nevinným kýcháním a výtokem z nosu. Po stěrech mu byla diagnostikována pasteurelóza a nasadila se antibiotika. Bohužel se jeho stav po vysazení léků zhoršil a jiné už neměly žádný účinek. Bylo nám doporučeno absolvovat počítačovou tomografii na klinice v Brně, která ukázala, že problémy způsobuje dentinoid – pozůstatek zubu, který zasahuje do nosní dutiny a dráždí ji. To vyvolává zánět, který se rozšířil i do vedlejších nosních dutin a poškodil mu nosní skořepy. Bez operace mu hrozí šíření zánětu dále do těla a uší a pomalé zhoršování stavu.
Maličkému se věnuji každý den již 2 měsíce, koupila jsem mu inhalační přístroj. Má speciální péči, včetně zmíněných inhalací, aby se mu lépe dýchalo. I přes všechno, co si prožil, je plný lásky a radosti ze života. Je to skutečný bojovník, který nikdy nic nevzdal. Je pro mě nesmírně důležitý, prošli jsme si spolu opravdu peklem a on si zaslouží šanci na hezké stáří.
Bohužel situaci ještě zhoršila obrovská ztráta, kterou jsme na konci roku zažili. Maličkému zemřela jeho největší láska – naše nejstarší králičí holčička, která se mnou byla 12 let. Onemocněla a její léčba nás stála přes 15 000 Kč. I přes veškerou péči a snahu nás nakonec opustila a odešla za duhový most. Její ztráta byla nesmírně bolestivá nejen pro mě, ale hlavně pro Maličkého. Zůstala po ní obrovská díra v našem životě.
To je i důvod, proč aktuálně nemám dostatek finančních prostředků na léčbu Maličkého. (Tomografie nás vyšla na necelých 4500 Kč).
Potřebná léčba pro Maličkého bude finančně náročná, a to já sama, vzhledem k předešlým událostem, bohužel nezvládnu, proto vás prosím o pomoc. Maličký je pro mě opravdu neskutečně důležitý a nedokážu si představit, že by mi umřel a já pro to neudělala vše, co jsem mohla. Nezaslouží si to…
K Maličkému mám obrovsky silné pouto, prošli jsme si spolu opravdu peklem a on je neuvěřitelný bojovník, který si zaslouží šanci na hezké stáří.