Monika se se svým manželem Markem poznali v roce 1998 a v roce 2002 se vzali. Užívali si společného života a později si Marek založil svůj vysněný pneuservis. Svou práci miloval, firma prosperovala, a to i díky jeho přístupu k zákazníkům. Byl to člověk usměvavý, obětavý, ochotný a kamarádský.
V roce 2010 se jim narodila dvojčata Adam a David a v roce 2011 syn Patrik. U Davídka zjistili po narození vadu srdce, která musela být v jeho útlém věku řešena operativně. Oba rodiče rádi sportovali a taktéž vedli ke sportu i své děti – jako rodina často lyžovali, jezdili na kole, na bruslích, kluci hráli fotbal, stolní tenis, florbal, chodili plavat atd. V současné době se dvojčata Adam s Davidem aktivně věnují florbalu, ve kterém vynikají, Patrik navštěvuje kroužek parkouru a angličtinu.
V roce 2021 přišel zlom, kdy Monice po operaci slepého střeva následně zjistili onkologické onemocnění. Monika podstoupila další náročnou operaci a posléze chemoterapii. Bylo to pro ni i celou rodinu nelehké období. Na onkologická onemocnění v rodině již dříve zemřel Moničin tatínek, v roce 2015 Markův tatínek a v roce 2020 i Markova maminka. Marek se snažil být Monice oporou a po celou dobu léčby jí byl nápomocný. Monika se po ukončení léčby zotavila a doposud podstupuje pravidelné lékařské kontroly. Rodina se postupně vrátila do běžného života, užívala si společných chvil, radostí, měli spoustu plánů a tak nikdo nečekal, že to nebude mít dlouhého trvání.
V prosinci 2023 začal Marek pociťovat zdravotní potíže, které se postupně zhoršovaly. V lednu 2024 podstoupil sérii vyšetření a v únoru byl přijat k hospitalizaci s podezřením na ulcerózní kolitidu. V průběhu dalších vyšetření v rámci hospitalizace se však bohužel zjistilo, že má rakovinu tlustého střeva, a to již v pokročilém stádiu. Nádory se rozšířily i do okolních mízních uzlin a do jater. Marek podstoupil operaci – stomii tlustého střeva. Po operaci byl pak lékaři připravován na léčbu chemoterapií spolu s imunoterapií a poté pak na další operaci. Po celou tuto dobu byl Marek hospitalizován v nemocnici, kde jej Monika s chlapci pravidelně navštěvovali. Marek byl optimisticky naladěný, věřil, že nemoc překoná s oporou své rodiny. V průběhu března 2024 byl Marek propuštěn do domácí péče, kde se o něj 24 hodin denně starala Monika. Jeho zdravotní stav se však velmi rychle zhoršoval a po týdnu stráveném doma byl koncem března 2024 opět hospitalizován. Lékaři již s ohledem na Markův zdravotní stav léčbu chemoterapií nedoporučili. Dne 2. 4. 2024, pouhých 6 týdnů od zjištění diagnózy, Marek zemřel. Rodina tak utrpěla další velmi bolestivou ztrátu, když přišla o milujícího manžela a tatínka…
