Sbírka ukončena:

Pomoc pro Kökhény

Vybráno 0 Kč 38 800 Kč
100 000 Kč
 -
63 dárců
Celkem se zapojilo
616 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Kökhény

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Krausová Pechová
Datum přidání
30. 5. 2023

Představení sbírky

Pěkný den, jmenuji se Jana. Vždy jsem měla touhu pomáhat zvířatům a teď jsem se ocitla v situaci, která je pro mě již finančně náročná a proto vás prosím o pomoc. 

Přesně před rokem jsem zachránila kobylku jménem Kökhény. 
Za ten rok jsme spolu prošli peklem, Kökhény byla vykoupena na poslední chvilku a hned se dali věci do pohybu. 
Její život byl o tom že měnila majitele jak to jen šlo, nebo spíše handláky. Původem je to Kobylka z Maďarska a k nám se dostala přes Slovensko a vlastně ani já poradně netuším co vše musela zažít než se dostala do Čech a co vše zažila ještě zde. Našla jsem ji na inzerát jako pětiletou a jela se podívat, Kobylka byla znatelně mnohem starší, v ohradě která spíše byla velikostí jak dětský bazén s x dalšími koniky na bahně. Byla hubená, vystrašená, agresivní,  znatelně nemocná, nohu po zlomenině, abych to shrnula tak na tom byla opravdu hodně špatně fyzicky i psychicky. Ještě ten den jsem pána “majitele” vyplatila a přivezla ji k nám s tím že netušíme zda to vůbec zvládne do dalšího dne. Vlastně nás neustále něco trápilo, měla záněty v očích, hnisající rány po těle, schvácení a za nějaký čas nás potkala i kolika. Tolik si toho musela vybojovat a zvládnout, že pro lidi kteří ji znají je to neuvěřitelná bojovnice. Pro mou rodinu je to, ale součást našeho světa a bez ní si to již nedovedeme představit, proto jsme teď neváhali a okamžitě řešili další zdravotní problém a to je důvod proč to vše píšu.

Její stav při převozu je na prvních fotkách.

Komu pomůžeme?

Kökhény se za rok s námi opravdu hodně zlepšila zdravotně, psychicky i fyzicky. 
Z agresivní hubené kobylky která sotva koukala se stala, vyrovnaná a zdatnější starší paní. Dokonce jsme ji dokázali dohledat v Maďarsku a zjistit i její pravý věk který jak jsem očekávala byl 18let a né 5let. 
Kökhény se byla podívat v domově důchodců a zlepšit den několika starším lidem, odvezla si za to par jablek a tolik pohlazení, malé děti ji čistí a ona si jen užívá tu společnost a tulení. Opravdu ji stačilo dat léčbu, pohlazeni a ukázat že na ni nikdo klacky ani vidle brát nebude. 
Vždy když se ukázal další zdravotní problém jsem vše zvládla  sama a nikdy neváhala zda volat veterináře, nebo zda koupit to co potřebuje pro zlepšení kondice. 
Bohužel jak jsem již psala, teď nastal problém, který již nezvládnu bez pomoci zvládnout. 28. 05. 2023 přesně den před oslavou našeho ročního výročí se Koky ucpal jícen, kašlala, nosem ji teklo snad vše, klepala se, nebyl to vůbec hezky pohled když z ničeho nic se stane toto. nečekalo se ani chvilku a volala jsem veterináře aby ji přijel pomoci. Než pan veterinář dorazil masírovala jsem krk podle instrukcí a snažila se ji co nejvíce pomoci. 
Když dorazil dal ji injekci na uvolnění svalstva a sám krk masíroval, postupovala jsem dal podle instrukcí a další hodiny ji hlídala zda to bude lepší. Bohužel nenastala žádná změna tak v osm večer musel dorazit znovu. Dostala další injekci a snažil se ji pomoci sondou. Ani přes velkou snahu pana doktora se nepodařilo a kdyby pokračoval dále jen by jí ublížil ještě více. Tudíž byla další instrukce vyčkat do rána a případně odjet na kliniku druhy den. Do půl hodiny se Koky mnohonásobně zhoršila. Začala si lehat, bylo vidět ze má velké bolesti a po konzultaci s klinikou v Heřmanově Městci a našim panem veterinářem se okamžitě jelo. To již šlo o “minuty”, při nakládání na mě padala, bolestí hekala… 

Své roční výročí jsme spolu “oslavili” na cestě. Na kliniku jsme dorazili po půl jedné ráno. Vozík byl jen jedna velká kaluž slin,hlenu a nějakého bordelu. 
Okamžitě se paní doktorka koukla do jícnu který naštěstí již průchozí byl, ale průdušnice byly plné hlenu a zbytku jídla. Sono plic ukázalo již velké poškození především na levé straně a v krvi má již zánět. Prognóza je ošklivá. Jedna se o dlouhodobou léčbu a jen čas ukáže jak moc velké následky to bude mít. Ale měla by vše zvládnout  a časem díky léčbě by to mělo být mnohem lepší, to pro nás bylo to nejdůležitější a nejzásadnější. 
Je to obrovská bojovnice, která toho ve svém životě zvládla již tolik ale bez vás a vaší pomoci to tentokrat bohužel nezvládneme. 

Než mi přišla do života přišla jsem o dvě své děti během těhotenství a dostala prognózu že již nebudu moci mít své dítě, věřím že to Koky mě naplnila láskou a pomohla vyčistit hlavu po tak velké bolesti. Za dva týdny mám termín porodu, předčila jsem veškeré lékaře a otěhotněla přirozenou cestou. Věřím a vím ze nebýt záchrany zázračné kobylky nebylo by to tak. 
Zaslouží si žít a dal dělat radost a pomáhat dalším lidem tak jako pomohla mě a tak jako mi dodnes pomáhá. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na léčbu kobylky  Kökhény. Pokud se vybere méně peněz tak je použijeme na částečné pokrytí výdajů léčby. Pokud by se vybralo vice, tak budou použity na léčbu, rehabilitace, případně na potravinové doplňky, vitaminy a krmivo které ji zlepší její zdravotní stav a pomůže. 

Jako vděk dárcům věnujeme focení nebo procházku z ruky s Kökhény, až k tomu bude způsobilá. Děkujeme každému i za malou pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
180 Kč  •  29. 7. 2023 8:55
Velkorysý dárce
120 Kč  •  28. 7. 2023 22:22
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  27. 7. 2023 19:08
Laskavý dárce
222 Kč  •  27. 7. 2023 11:24
💛🍀🍀🍀
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 7. 2023 21:37
Spolek dobrych dusi, Andele bez kridel
4 000 Kč  •  20. 7. 2023 19:02
Konickum na vse, co potrebuji. Dekujeme Vasi Andele
Dárce, který je pro každou dobrost
80 Kč  •  29. 6. 2023 0:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 6. 2023 10:34
Gabriela V.
1 000 Kč  •  24. 6. 2023 22:22
Držíme kobylce všechny palce! ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  24. 6. 2023 21:42
Hodně štěstí 🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 6. 2023 10:30
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 6. 2023 20:25
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 6. 2023 15:45
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  12. 6. 2023 22:54
Velkorysý dárce
200 Kč  •  10. 6. 2023 8:07

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat