Ahoj světe,
jmenuju se Nollie a jsem ta nejlepší fenka s nekonečnou trpělivostí.
Narodila jsem se do špatných podmínek, naštěstí mě adoptovala jedna super panička z Česka, pro kterou jsem celým světem.
Měly jsme se krásně, bydlíme jen spolu, mám celý pelíšek i ledničku jen pro sebe. Často jsme spolu chodily na procházky po horách, po loukách, běhaly jsme spolu, co mi tlapky stačily!
Jednoho dne se ale všechno pokazilo. Začalo mi být špatně, bolel mě celý pes. Nechtěla jsem chodit ven, bylo mi smutno a nevěděla jsem, co se se mnou děje. A tak mě maminka vzala k prvnímu veterináři.
Začaly se mi tvořit bolavé strupy, plné hnisu. Vypadávala mi srst i vrchní vrstva kůže. Během měsíce jsem zestárla o 10 let. Jen jsem ležela a plakala spolu s paničkou. Postupně jsem chřadla a nic mě nebavilo.
Poté jsme změnily veterinu a pár měsíců jsme chodily na kliniku. Vyměnili mi několik druhů léku, ale bylo mi hůř a hůř. Nevěděli co se mnou. Chodila jsem každý den na injekce , panička si musela vzít nemocenskou, aby se mnou mohla jezdit. Tak jsme se rozhodli pro další nutný krok, a to je biopsie. Maminka už byla zoufalá, ale držela se statečně.
Výsledky z biopsie nastínily autoimunitni nemoc. Poté jsme si museli veterináře v Praze. Na klinice v Praze mě ovšem museli znovu přivést do anestézie a udělat mi rebiopsii. To bylo další trápení. Po výsledcích mi potvrdili zákeřným Pemphigus. Pan doktor nasadil léčbu, ale jediná, na kterou reagují je kombinace léku, které stojí každý druhý měsíc přes 10tisic korun. Jsou to léky Apoquel a Medrol, které beru 2× denně. Je to hrozná darda chemie, ale bez nich bych byla za duhovým mostem.
A protože máma už nemá z čeho čerpat, jelikož léčba trvá už přes rok, chtěla by vás poprosit, zda byste mi nepřispěli. Tak prosím, abych tu s ní mohla zůstat co nejdéle. Bez léků už nikdy nemůžu být, a než se finančně zahojíme, zachrání mi to život.
Moc děkujeme za přečtení příběhů a případnou korunku.
pac a pusu.
Monika a Nollie🐕