Dobrý den, jmenuji se Ellinka byla jsem do 19. srpna úplně zdravá holčička plná života, ale jedna sekunda a změnila mi život a celé rodině. Toho čeho se jako máma nejvíce jsem se bála se stalo během sekundy skutečnosti…Ellinka byla sražená autem řidič neposkytl první pomoc a v tu chvíli začal boj o Ellinčin život. Díky lidem okolo byla zavolána sanitka Ellinku zavřeli do sanitky a já nevěděla co se děje nastal pro mě psychický šok a beznaděj v zápětí slyším vrtulník pro Ellinku doletěl byla sanitkou transportována do vrtulníku a pořád jsem nic nevěděla složila jsem se na chodník a úplně jsem se dostala do šoku potom došla lékařka sanitky a řekla zavolejte si do nemocnice večer teď to nemá cenu ani tam jezdit musíte počkat a oni vám řeknou dále úplná beznaděj a sevřené vše ve mě vyvolalo šok v těle píchnuli mě něco na uklidnění a řekli běžte domů ..Přišel večer tak jsem hned volala a řekli mi čeho jsem se bála nejvíce Ellinka je intubovaná má difuzní anoxalní poranění mozku a je v koma …ale můžete za ní dojet ..Přijela jsem hned tam Ellinka byla na ARO v dětské nemocnici Brno napojená na všechny přístroje hned jsem ji chytla za ručičku a prosila ji ať moc bojuje že je statečná princezna která nesmí tento boj prohrát když vám lékař řekne že je v ohrožení života že mozek je věc co nedokáží vyléčit tak jen musíte čekat i lékaři jak se ten mozeček popere sám …Trávila jsem tam s ní od rána do noci celé dny šla jsem si akorát lehnout tam na ubytovnu a hned ráno za ní vracela jsem ji zpět čtením pohádek, pouštěním na tabletu co nejvíce miluje prasátko Peppu a Ledové království naučila jsem se orofarni stimulace obličeje a vše co je k nejvíce kontaktu s Ellinkou potřeba ..Dva dny potom Ellinka zareagovala ručičkou a začli ji stahovat léky na bolest a spánek začla mít horečky ale lékaři mi říkali že jsou to horečky ne infekt v těle ale jak se mozek brání tak jsou to horečky z toho..Potom Ellince vytáhli hadičku z močového měchýře ale stále je ve vegetativnim stavu bdělé kóma otevřené jedno ocicko ale nehýbe zornici druhé má poškozené tím nárazem je tam prý poškozený nerv ..Po dvou týdnech jsme byli převezeni na jednotku JIP z ARA a začla se nám domlouvat hyperbarická komora v Kladně na půl září odjezd stále jsme byli ve vegetativním stavu a spazmatické ruce a nožky pokroucené a v křečí začla hned už v nemocnici rehabilitovat a i když vím že ji to pomáhá bolelo mě z toho srdce jak jsem viděla že ji to bolí ..Nastoupili jsme do Kladna na hyperbarickou komoru a jsme tam doposud a dnes je 1 října vlezla nám do toho viróza kašel a rýma takže se komora přerušila, ale už jedem e od včera zase co se změnilo Ellinka díky komoře a tady rehabilitacím je už méně spazmatická skoro vůbec a probudila se s kóma začla mluvit ale její myšlenky jsou v úrovni dvouletého dítěte ale děkuju Bohu za to pamatuje si rodinu a sama jak se jmenuje trvá to bez to řekne a vzpomene si mozeček už nikdy nebude reagovat jak má ale jsem hlavně ráda že je tady s námi už a vše přijde časem a ona je bojovnice že to zvládne nejhezčí je když slyšíte jí smát se a řekne vám máma to je asi to nejkrásnější a že bojuje a chce být semnou a s bráškem …Čeká nás ještě komora do 18 října potom se vracíme zpět do Brna uvidíme co tam budou řešit asi to očíčko, aby aspoň ji zvedli víčko i když to oko je slepé dále lázně a rehabilitace které doufám už budeme jezdit z domu, ale musíme všemu dát čas a pracovat na tom aby jsme ji dostali zatím aspoň do sedu aby nebyla léžáček …Omlouvám se píši ten příběh sama a se slzami v očích tak je to pro mě těžké na vše vzpomínat teď jen jít dopředu a bojovat bude to ještě boj na dlouhou trať ale věřím že Ellinka bude bojovat dál je moc silná ..










