Dominik má kromě autismu a těžké mentální retardace, hyperaktivitu a je vysoce hypersenzitivní. Má velký problém s přijímáním potravy. Ve svých 8letech je stále na kojenecké láhvy a mléčné nutriční výživě. I ta je vysoce nákladná.
Je velmi náročné syna zabavit a využít správně volný čas. Dominik navštěvuje speciální školu, kde vydrží pouze do 11.30hod., pak je každodenní rutina jak syna smysluplné zabavit a podpořit na max. jeho vývoj. Dominik je zcela neverbální tzn. nemluví, nerozumí. Sám se nezabaví, nehraje si jako běžné děti. Jeho způsob hry pár minut bez dozoru většinou konci devastaci nábytku nebo hraček. Ne, že by to dělal vědomně, to on si neuvědomuje, že svoji hrou věc zničí.
Povahou je usměvavý, mazlivý klučina který projevuje emoce.
