Zdravím všechny dobré lidičky, ráda bych vám představila svého pejska jménem Dar, který má vrozenou vadu jícnu a bez rychlé operace zemře. Musí jíst ve speciální stoličce, aby se mu strava dostala do žaludku a on se neudusil potravou. Darečka jsem si už vzala s touto vrozenou vadou, s čímž mě jeho bývalý majitel předem obeznámil a s vědomím, že pejska chci zachránit za každou cenu. Je to krásný, mladý a vitální pejsek s chutí do života, ale především velký bojovník! Už prodělal zápal plic a léčili jsme ho antibiotiky, které naštěstí zabraly. Na jeho problém se přišlo ve chvíli, kdy bývalý majitel začal pejska po odstavení krmit pevnou stravou, pejsek se ale dusil a vše vyzvracel, a tak se přišlo na tuto diagnózu. Od té doby bral antibiotika a granulky se mu musí předem máčet a následně rozmixovat na vodovou kaši, jinak se nenají, všechno vyzvrací a dáví se. Tento způsob se nám ověřil, aby vůbec něco pozřel, ale i přes to, mi pejsek hubne. Na vycházky nemůžeme chodit vůbec, je dušný, protože mu jícen tlačí na plíce.
