Sbírka ukončena:

Pomoc pro čtyřlístek

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
522 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro čtyřlístek

Vybráno 0 Kč 4 700 Kč
od 9 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Veronika Zoubková
Datum přidání
10. 11. 2023
Poslední aktualita

23. 2. 2024 21:56

Všem dárcům moc děkujeme

Jestě jednou moc děkujeme všem, co se nás rozhodli podpořit. Vybrané peníze byly použity výhradně na potřeby dětí. Tedy obuv, oblečení a aktovky. Vážíme si Vaší pomoci a přejeme Vám ze sdrce vše dobré. VZ s rodinou

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jsem milující maminka 4 holčiček (1, 3, 5 a 8 let), v současné době na rodičovské dovolené s nejmladší dcerkou Evičkou.  Nejstarší dcera má diagnostikován Aspergerův syndrom a ADHD, takže o krušné chvilky s manželem nemáme nouzi. Péče o tak velkou rodinu s sebou nese své klady i zápory. Bývá to náročné jak fyzicky, tak psychicky. Přesto jsme rádi, že jsme se touto cestou vydali a naše rodina je pro nás prioritou.

Komu pomůžeme?

Darovali jsme život 4 holčičkám (Evičce; Kačence; Barunce; Maťulce).

Naše nejstarší dcera Matylda byla vždy bystrá (sama se naučila brzy číst), upovídaná, plná energie. Byla vznětlivá, ale to jsme přisuzovali její povaze. Takový vztekající se rozumbrada, který má svůj detailní fantazijní svět Hřebensko a imaginární kamarádku Anthil Štěnicovou. Fantazie jí neopustila. Nyní si např. vytváří své vlastní knížky pod pseudonymem Roňa Matylda Káď Mušketová. K tomu přibyla záliba v encyklopediích týkající se fungování lidského těla. Možná z ní jednou bude spisovatelka či doktorka.

Problémy nastaly s nástupem do školky, kdy nám již první den paní učitelka sdělila, že je s ní něco v nepořádku, že je jiná než ostatní děti a že to máme nějak řešit. Dennodenně jsem slýchala stížnosti na to, že vyžaduje neustálý dohled a na její afekty. Nalézt v dnešní době dětského klinického psychologa nebo psychiatra bylo téměř nadlidským úkolem (zasáhla do toho také doba covidu). Trvalo dlouho, než jsme se dopracovali k nějaké diagnóze.

S nástupem do první třídy u ní byla zjištěna forma PAS – poruchy autistického spektra (konkrétně Aspergerův syndrom), ADHD a nadání. Poruchy autistického spektra jsou závažné psychické poruchy, pro které je mimo jiné typická oslabená schopnost vést sociální komunikaci, navazovat a rozvíjet vztahy, přemýšlet v sociálních kontextech. Tyto poruchy se pojí často s jinými poruchami. V dětském věku jde např. o poruchy aktivity a pozornosti, jako je tomu u naší dcery. Vlivem ADHD je roztěkaná, výbušná, někdy i slovně agresivní. V současnosti vyžaduje neustálý dohled a všude chodí s doprovodem.

Matylda dochází na nácvik sociálních dovedností, nicméně je to běh na dlouhou trať. Postupně se její projevy chování zlepšují. Díky své inteligenci  má velkou šanci na sociální začlenění. Pracujeme na tom, aby jednou byla samostatná a méně odbíhala do svých fantazijních světů. Nevzdáváme to a věříme, že jsme na správné cestě.

Její sestřičky (1, 3 a 5 let) jsou společenské, zvídavé a upovídané. Tvoří partu, která drží při sobě. Když se na dětském hřišti někdo posmívá té nejstarší, ta mladší se ji zastane. Barunka chce být ve všem první, ráda zpívá a tancuje. Kačenka je pro každou špatnost a nejmladší Evička je takové usměvavé sluníčko.

Svůj čas se snažíme rovnoměrně rozložit mezi ně, aby žádná z nich nebyla na vedlejší koleji. Občas bývá obtížné vše skloubit dohromady. V našem stereotypním životě bych ráda všem svým dcerám dopřála plnohodnotný a spokojený život. Aby byly šťastné, měly své zájmy, přátele a své místo, kde jim bude dobře.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky by byly použity na nezbytné výdaje spojené s potřebami rodiny (pleny; dětská výživa; oblečení; boty; drogerie; léky…), vybavení dětského pokoje.

Budeme vděčni za každého, kdo se nám rozhodne podat pomocnou ruku. Jakákoliv finanční pomoc bude pro nás velkým přínosem v naší nelehké životní situaci. Děkujeme za případnou pomoc.

 Veronika s rodinou

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 2. 2024 21:56

Všem dárcům moc děkujeme

Jestě jednou moc děkujeme všem, co se nás rozhodli podpořit. Vybrané peníze byly použity výhradně na potřeby dětí. Tedy obuv, oblečení a aktovky. Vážíme si Vaší pomoci a přejeme Vám ze sdrce vše dobré. VZ s rodinou

5. 1. 2024 22:09

Poděkování

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se otevřeli myšlence nám pomoci a nezůstali jen u této myšlenky. Děkuji, peníze u nás najdou praktické využití.

20. 11. 2023 21:59

Děkuji

moc děkuji…hlavně za pocit, že to, co děláme, není zbytečné.

13. 11. 2023 9:17

krásné ráno

Pondělní hektické sychravé ráno hezky začalo…naše letitá lednička se rozhodla, že nám zřejmě brzy dá pa pa. Přeji všem lepší starty do nového týdne.

10. 11. 2023 18:15

Děkujeme

Děkujeme prvnímu dárci!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  7. 1. 2024 12:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  4. 1. 2024 12:58
DobroDárce
600 Kč  •  4. 12. 2023 14:55
Štědrý dárce
400 Kč  •  28. 11. 2023 18:36
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  26. 11. 2023 18:14
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  20. 11. 2023 17:27
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:49
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 11. 2023 22:28
Velkorysý dárce
600 Kč  •  10. 11. 2023 14:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat