Útok žháře se stal 19. 1. 2022 večer. Policie ani nikdo další mě o útoku žháře na mé auto neinformoval. Řekl mi o tom až kamarád, který mi pro auto jel kvůli opravě. Okamžitě jsem kontaktovala polici, že moje a vedlejší auto je shořelé. Oni mi s klidem řekli, že o tom už pár dní vědí a že šlo o útok žháře, zapálena byla ještě další auta a že já jsem nebyla kontaktována ,,nedopatřením". Následně jsem začala útok řešit s kriminální policií. Auto jsem bohužel neměla pojištené proti vandalismu a má jediná naděje byla, že dopadnou pachatele. Po čase případ přebral speciální útvar o kterém se veřejně zmiňovat nemohu. Útočníka našli, bohužel pro nedostatek důkazů je případ odložen, bylo mu prokázano pod tíhou důkazů pouze jiné zapálené vozidlo ze 17. 1. 2022. Moje naděje o zaplacení automobilu a věcí, které jsem v autě měla se rozplynula. Auto jsem parkovala před městským domem, divadlem a veterinou, nikdy by mě napadlo, že se zrovna tam stane taková věc a dodnes to nemohu pořádně vstřebat, Automobil se musel ekologicky zlikvidovat, fotografie jsou pořízeny v době kdy jsem čekala na odtahovou službu a viděla takto své auto ohořelé poprvé.
Pracuji jako ošetřovatel zvířat a i když je to práce která mě absolutně naplňuje, tak je bohužel málo výdělečná a nelze si během roku našetřit na takové auto. Jsem majitelem několika zvířat, včetně dvou koní, z toho je jeden zachráněný z nevhodných podmínek a i když ho mám již 8 let, tak se zdravotními problémy se potýkáme dodnes a veškeré finance jdou tedy za nimi. Automobil využívám samozřejmě i k soukromým činostem, ale i k pracovním od nákup krmiv, po vození zvířat na veteriny atd. Potřebuji spolehlivý automobil s tažným zařízením abych s ním dokázala utáhnout i 2 koně naráz a na takový bohužel jen tak nevydělám. Sama se snažím finančně alespoň trochu pomáhat zvířátkům v útulku.
Proto mě napadlo založit sbírku abych i dál mohla pomáhat, případně se i zapojit do aktivní pomoci útulkům s odchytem zvířat.
