Sbírka ukončena:

Pomoc při koupě nového auta, staré bylo zapáleno žhářem

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
100 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc při koupě nového auta, staré bylo zapáleno žhářem

Vybráno 0 Kč 5 000 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Klára Sochorova
Datum přidání
29. 6. 2022

Představení sbírky

Jmenuji se Klára a dne 19. 1. 2022 mi bylo zapáleno žhářem auto na které jsem si šetřila několik let. 99% času jsem parkovala na soukromém dvoře s kamerovým systémem. Jednou jsem byla situací nucena zaparkovat v Praze na Zbraslavi a skončilo to slzami. Pracuji jako ošetřovatel zvířat a automobil jsem používala i jako své pracovní vozidlo. 

Komu pomůžeme?

Útok žháře se stal 19. 1. 2022 večer. Policie ani nikdo další mě o útoku žháře na mé auto neinformoval. Řekl mi o tom až kamarád, který mi pro auto jel kvůli opravě. Okamžitě jsem kontaktovala polici, že moje a vedlejší auto je shořelé. Oni mi s klidem řekli, že o tom už pár dní vědí a že šlo o útok žháře, zapálena byla ještě další auta a že já jsem nebyla kontaktována ,,nedopatřením". Následně jsem začala útok řešit s kriminální policií. Auto jsem bohužel neměla pojištené proti vandalismu a má jediná naděje byla, že dopadnou pachatele. Po čase případ přebral speciální útvar o kterém se veřejně zmiňovat nemohu. Útočníka našli, bohužel pro nedostatek důkazů je případ odložen, bylo mu prokázano pod tíhou důkazů pouze jiné zapálené vozidlo ze 17. 1. 2022. Moje naděje o zaplacení automobilu a věcí, které jsem v autě měla se rozplynula. Auto jsem parkovala před městským domem, divadlem a veterinou, nikdy by mě napadlo, že se zrovna tam stane taková věc a dodnes to nemohu pořádně vstřebat, Automobil se musel ekologicky zlikvidovat, fotografie jsou pořízeny v době kdy jsem čekala na odtahovou službu a viděla takto své auto ohořelé poprvé. 

Pracuji jako ošetřovatel zvířat a i když je to práce která mě absolutně naplňuje, tak je bohužel málo výdělečná a nelze si během roku našetřit na takové auto. Jsem majitelem několika zvířat, včetně dvou koní, z toho je jeden zachráněný z nevhodných podmínek a i když ho mám již 8 let, tak se zdravotními problémy se potýkáme dodnes a veškeré finance jdou tedy za nimi. Automobil využívám samozřejmě i k soukromým činostem, ale i k pracovním od nákup krmiv, po vození zvířat na veteriny atd. Potřebuji spolehlivý automobil s tažným zařízením abych s ním dokázala utáhnout i 2 koně naráz a na takový bohužel jen tak nevydělám. Sama se snažím finančně alespoň trochu pomáhat zvířátkům v útulku. 

Proto mě napadlo založit sbírku abych i dál mohla pomáhat, případně se i zapojit do aktivní pomoci útulkům s odchytem zvířat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na nákup ojetého automobilu v ceně minimálně 100 000 Kč s tažným zařízením. Automobil budu využívat k práci a pomoci zvířatům v nouzi. 

Pokud se vybere víc než je cílová částka budou peníz rozděleny do několika útulků – část do útulky pro psy, část do útulku pro kočky a část do útulky pro koníky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Klára a Mali
500 Kč  •  28. 8. 2022 13:40
🍀🍀🍀
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  26. 8. 2022 9:26
Laskavý dárce
150 Kč  •  16. 8. 2022 11:47
DobroDárce
200 Kč  •  28. 7. 2022 13:16
Dobrosrdečný dárce
4 000 Kč  •  29. 6. 2022 22:15

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat