Jmenuji se Petr, narodil jsem se roku 1985.
Můj problém začal v dětství, když jsem měl úraz na kole. Po čase mi byla prokázána Perthezova choroba, která způsobuje řídnutí kyčelních kostí a toto mi způsobovalo větší a větší potíže při chůzi. Až do svých 25 let jsem prožíval normální život (školy, zaměstnání) jen s lehčími obtížemi při chůzi. Navštěvoval jsem RHB zařízení, ozdravné pobyty, lékaře… . Pak se ale můj stav výrazně zhoršil. Byla mi zjištěna atrofie míchy a spasticita horních i dolních končetin, oslabení svalstva, ztráta jemné motoriky, objevující se svalové křeče… . Toto mi způsobilo nemožnost samostatné chůze, časté pády, které mě odkázaly na nutnost používat invalidní vozík a závislost na pomoci druhé osoby. I přesto se snažím být samostatný, ale není pro mě jednoduché se dostat mezi lidi a mít nějaký sociální kontakt.










