Je to maminka dvou malých dětí Nicoláska (3,5r) a Miušky (8m). Právě v těhotenství si nádor objevila. Následně absolvovala chemoterapii, která zapříčinila, že se Mia narodila o měsíc dříve a to v sanitce na dálnici. Úspěšně zvládla náročnou chemoterapii i operaci, při které jí byl vyjmut nádor. Nejhorší pro ni bylo, že přes svoji slabost nemohla, jako matka fungovat, tak jak by chtěla, malinkou dokonce nemohla nějakou dobu vzít ani do náruče. Projevila se u ní neuropatie, je to pro ni náročné, jelikož jí to vyvolává hrozné bolesti. Necítí prsty u nohou, má syndrom zmrzlých nohou a rukou, mravenčení, bodání, horkost, pořádně nemůže došlápnout na paty. Objevily se i potíže s žílami, kdy se jí s touhle náročnou léčbou zhoršily do takové fáze, že ji neustále otékají nohy, žíly nadále praskají a zlobí i ty hluboké křečové. Prsty na rukou jí občas také vypovídají svoji funkci, takže se dost často stává, že něco rozbije nebo vyleje. Ale pořád je dost silná na to, že se snaží bojovat a být pozitivní právě pro své děti, které jsou jí neskutečným motorem a pro svého milujícího manžela, který se také musel ponořit do jiného režimu, aby se vše zvládlo. Nyní prodělává chemoterapii formou tablet, netuší na jak dlouho. Po dokončení chemoterapie by měla podstoupit ozařování a s tím je spojeno každodenní dojíždění do Brna (bydlí v Mořicích okr. PV). Závěrem by měla podstoupit hormonální léčbu. Díky léčbě přišla o vlasy, obočí i řasy a tím o svojí sebedůvěru. Velkou oporou, v této nelehké době, je pro ni její manžel Zdeněk, nejbližší rodina a přátelé. Manžel pracuje, jako skladník, ale je již půl roku doma a stará se o děti i Lucku, především, když byla po chemoterapii a bylo jí špatně z léčby. Zpočátku čerpal OČR, ale aby si finančně přilepšili, přešel na mateřskou dovolenou on, jenže i tohle moc nepomohl. Nyní již přešel na RD.
