3. 5. 2024 17:42
Všichni milí dárci, kteří jste přispěli do sbírky Pomoc Maximovi,
o tom, že Maxim již noční vidění obdržel, jsme Vás již informovali a foto Maxima s přístrojem, na který jste přispěli, můžete najít v minulé aktualitě. Na Ukrajinu ho osobně dovezl náš spolehlivý kontakt. Maxim musel být kvůli zdravotním problémům operován a po zhruba dvouměsíční rehabilitaci nastupuje v příštích dnech ke své jednotce, kde projde specializovaným kurzem ovládání nočního vidění.
Stejně tak i lékárničky, které jsme mohli koupit z toho, co jste poslali nad rámec výsledné částky sbírky, již slouží. Rodiny vojáků na frontě, ke kterým se lékárničky dostaly, vám všem vyjadřují obrovské poděkování. České frontové lékárničky Zdravotního zajištění jsou tam vysoce považovány – jsou plně vybaveny (nechybí tam ani sada na tracheotomii, na ošetření popálenin, velmi ceněný turniket a další věci) a dokážou zachránit život. Bohužel už máme i zprávu o jednom životu, který ani tahle lékárnička, kterou měl u sebe, zachránit nedovedla – nestihl ji použít, roztrhala ho ruská bomba. Jak kdysi zpívala skupina Synkopy – Válka je vůl. :(
Ale pomáháme, jak to jen jde.
Náš kontakt nám také přímo z Ukrajiny dovezl nádherné poděkování. Za tím obrazem je příběh – kreslila ho jedna z Maximových příbuzných, mladá žena, jejíž manžel je taky na frontě a i on dostal lékárničku, koupenou z této sbírky. Začala malovat, když odešel do války, aby přežila ten neskutečný stres. A objevila v sobě takovýhle talent…
Ta malba je určena i vám – každému, kdo jste pomohli.
Ještě jednou vám za vaši pomoc děkujeme.
