Dobrý den,
jmenuji se Maruška Hučková a v březnu mi bude 7 roků. Narodila jsem se jako zdravá holčička v termínu v Benešově. Bohužel v prvním roce jsem byla často hospitalizována v nemocnici se zánětem ledvin a zjištěnému refluxu moči. Můj psychomotorický vývoj se v půl roce zastavil. Ve třech letech mi byla diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). A od této chvíle začíná naše nekonečné cestování a boj s osudem.
Několikrát týdně cestuji s maminkou za lékaři, na rehabilitace, ergoterapie, dvakrát ročně do lázní a další cvičení, která mě posouvají ve vývoji vpřed. Od září ze mě bude školačka a budu dojíždět denně 80 km do školy tam a zpět. Jelikož sama nesedím a nechodím, musíme s sebou vozit invalidní vozíček, speciální kočárek a další pomůcky, což nejde bez velkého auta. Naše staré auto, dědeček, už dosluhuje. Byl nám velkým pomocníkem a nikdy nás nikde nenechal. Část prostředků máme, ale bohužel to nestačí a potřebovali bychom pomoc, bez které se neobejdeme.












