Tuto sbírku bych chtěla věnovat farmě, která se nachází ve Středních Čechách nedaleko Kolína. Farma je dle zákona registrovaná a skládá se z několika koz, kachen, běžců indických, slepic, koček a psa. Jsou tu zvířátka, která přišla se zraněním, hledala domov nebo se už prostě bývalým majitelům omrzela. Nejsem podnikatelka ani nezisková organizace. Jsem běžná fyzická osoba, která se jen z lásky a dobročinnosti stará o zvířátka. Žiji na vesnici se svou maminkou a o zvířátka ať už darovaná, či mou osobou odchovaná se starám přes 10 let. Nikdy jsem žádnou pomoc nepotřebovala, a zvířátka u mě vždy našla bezstarostný domov. Dá se říct, takový azyl :) Své děti nemám, a tak si nahrazuji péči alespoň o zvířecí kamarády. Ale v současné době, nějak nevím kudy kam. A proto jsem se rozhodla vytvořit tuto sbírku, abych mohla chod farmy udržet. Bohužel kvůli vážným zdravotním komplikacím je vše mnohem složitější. Jedna z nejdůležitějších komplikací byla diagnostika ATZ 3 – Středně těžká cervikální dysplazie, která byla operativně řešena, ale bohužel potíže přetrvávají doteď . K tomu všemu nyní navštěvuji jednoho lékaře za druhým, a dle lékařky s největší pravděpodobností trpím nemocí, která pro ženy není vůbec jednoduchá. A tou je Endometrióza. Ještě mám před sebou dlouhou cestu, ale budu bojovat jako lev, protože mám hodně kozích dětí, které potřebují mou pomoc.
Díky zdravíčku mohu pracovat pouze na zkrácený úvazek a bohužel je to znát. Ze svého platu v dnešní době zaplatím tak akorát složenky, elektřinu a základní potřeby pro mě a mamku. Bohužel celkové zdražování se promítá všude kolem nás a bohužel i v chodu farmy. Finance bych potřebovala hlavně k opravě střechy u seníku, která po pár letech vypověděla službu. :( Dále bych potřebovala opravit a zvětšit obydlí pro naše kozí kamarády, které budou potřebovat domov. A další peníze by byly použity i na ošetření koz (očkování, odčervení, ošetření veterinářem) krmivo (seno, ječný šrot, pšenice) podestýlku (sláma).










