Sbírka ukončena:

Pomoc Jiříkovi s rodinou k lepším zítřkům

Vybráno 0 Kč 3 230 Kč
500 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
404 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc Jiříkovi s rodinou k lepším zítřkům

Vybráno 0 Kč 3 230 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jiří Karas
Datum přidání
25. 5. 2023

Představení sbírky

Dobrý den 

Jmenuji se Jiří Karas a dne 14. 2. se nám všem obrátil život na ruby. Z důvodů závady na elektroinstalaci která nebyla nikým zaviněna. Dům  jsem před 25 lety zakoupil, zrekonstruoval, udržoval, a v dobré víře daroval synovi, bohužel shořel a my během 2 hodin přišli téměř o vše. Co neschvátil požár, to dokonala voda při hašení. Z celého domu se nám podařilo zachránit pouze stůl a 3 židle. Z hodiny na hodinu nám nezůstalo téměř nic a stali se z nás bezdomovci.       

Díky skvělé paní starostce která nám strašně moc pomohla, zahájila materiální sbírku díky které jsme získali základní věci a díky dobrému příteli, který nám poskytl dočasně střechu nad hlavou a spoustě hodných lidí kteří nám pomáhali vypadalo vše na dobré cestě.   Předpokládali jsme, že po nutné rekonstrukci se budeme moci do domu vrátit. Bohužel majiteli domu po vyplacení pojistky nezbylo na nutné opravy domu a rozhodl se dům prodat.                                              V tu chvíli jsme byli nuceni s dětmi hledat jinou cestu, aby jsme mohli zůstat spolu i s našimi zvířaty.                                                           

Jelikož jsem v důchodu a invalida a má přítelkyně je na rodičovské, je pro nás v tuto chvíli nereálné získat hypotéku a tím si vše potřebné zafinancovat.                                                                                     

V minulosti jsme my sami poskytli ubytování lidem kteří se nacházeli ve svízelné situaci, tak jako dnes my a proto věříme že i my najdeme okruh lidí kteří budou ochotni pomoci nám.                                                 

Díky pomoci paní starostky a právníka se nám podařilo téměř po 3 letech legalizovat vklad do katastru u zakoupeného pozemku. Nevýhodou pozemku je, že je ve svažitém terénu a bude nutné udělat terénní úpravy, včetně opěrné zdi, oplocení pozemku, a vytvoření inženýrské sítě, kanalizace, elektřiny, vody včetně vytvoření projektové dokumentace na tyto sítě. Pořízení staršího mobilheimu kde by jsme mohli bydlet s dětmi a i s našimi zvířaty.   

Vzhledem k mému zdravotnímu stavu a financím je to nejreálnější  a nejrychlejší možnost. Jsme smíření s tím, že se budeme muset velmi uskromnit, ale za tu jistotu vlastní střechy nad hlavou a že budeme moci zůstat spolu  s našimi mazlíčky nám to stojí. Bohužel v tu chvíli kdy majitel dům prodá nemáme naše 4 kočky a psa kam dát. V náhradním bydlení kde nyní jsme být nemohou, jelikož jsou venkovní a nemají potřebné sociální návyky, proto je nemůžeme vzít ani do bytu, což nám taky dost stěžuje situaci. A na rovinu kdo pronajme byt 5ti členné rodině se 4mi kočkami a vlčákem?                                       

Máme tu v obci přátele, děti kamarády, navštěvují zde kroužky, proto by jsme velice rádi v naší malé obci kde máme již zapuštěné kořeny, zůstali.                                                                                                                   

Z tohoto důvodu by jsme vás touto cestou chtěli požádat o pomoc k lepším zítřkům. Aby jsme mohli budovat budoucnost našim nezletilým dětem, dát jim pocit jistot, a dobré i když skromné rodinné zázemí. 

Komu pomůžeme?

5ti členné rodině – Jiříkovi, Jarušce, Leontýnce, Tádovi a Jitušce. Kteří žily v rodinném domě a 14.2 přišly kvůli závadě na elektroinstalaci která následně způsobila požár tohoto domu a jim během 2 hodin nezbylo téměř nic.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Darované finanční prostředky by byli použity na : terénní úpravy, vybudování opěrné zdi, přivedení inženýrských sítí ( voda, kanalizace, elektrická přípojka), pořízení staršího mobilheimu a jeho zastřešení, pořízení otopného systému, základní vybavení do kuchyně ( lednice, sporák), rozkládací gauč na kterém by se dalo spát aby starší děti mohli mít každý svůj pokoj

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
20 Kč  •  22. 7. 2023 12:26
Hodně štěstí.
Štědrý dárce
600 Kč  •  24. 6. 2023 10:38
Laskavý dárce
100 Kč  •  16. 6. 2023 9:43
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  26. 5. 2023 21:07
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  26. 5. 2023 11:02
Milý dárce
300 Kč  •  25. 5. 2023 18:41
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 5. 2023 18:15
Laskavý dárce
10 Kč  •  25. 5. 2023 18:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat