Jmenuji se Karolína a je mi 40 let. Sama se starám o 2 děti, dceru 12 let a syna Jasona 5 let, který se narodil s dětskou mozkovou s velkými defekty na mozku-chybí mu různé části mozku, které samozřejmě mají velký vliv na jeho učení a vývoj. Také trpí těžkou mentální retardací, výbuchy vzteku a agresivitou. I přes to všechno se snaží být veselý kluk, učit se novým věcem, i když udržení pozornosti je velký oříšek, ale cvičíme každý den. Nemluví, pouze pár slov a je plně plenkován. I když na první pohled vypadá jako velké zdravé dítě. Jason by rád běhal jako ostatní děti, které potkává venku, když jede na speciální tříkolce pro hendikepované, ale chůzi zatím ještě nezvládá. V lednu prodělal operaci obou nohou, kde mu lékaři nastřihli šlachy a do obou nohou umístili šrouby. Nahromaděná energie se mění často v agresi a vztek, kdy chytá a plácá kolemjdoucí za ruku, nebo při cestování mhd, mačká zvonky a při mém zabránění v této činnosti, kdy musím držet kočár, aby se nepřeklopil v zatáčkách a ještě držet synovi ruce, se mění v vztek, křik, mlácení a kousání mě samotné. Jindy jsou podměty ke vzteku a agresi pro mě nepochopitelné, co ho rozčílí. Často raději chodím pěšky, ale bohužel veškeré lékaře, terapie a cvičení máme od nás ve 28 km vzdáleném městě. A tam se bohužel dopravujeme vlakem. Kdy samozřejmě trnu hrůzou, co syn opět vyvede a s kým se dostanu do konfliktu. Cestování se synem není jednoduché, nadějí je koupě auta pro syna, možnost tím zvládat lépe přesuny na terapie, lékaři, cvičení, možnost navštěvovat speciální školku, která je také mimo naše město a také navštívit speciální léčebnu Košumberk, která má krásné moto-postavíme všechny na nohy. Bohužel je ale na opačné straně republiky a tak pobyt v této léčebně, který by synovi velmi pomohl, je zatím nereálný. Není nikdo, kdo by nás odvezl cca 260 km a pak se pro nás za měsíc vrátil. Proto prosím všechny dobrosrdečné dárce, pomozte synovi k zakoupeni automobilu, který mu usnadní život a posune ho o kousek blíž k nórmálním dětem a nebude stále odstrčený. Sama bohužel nemohu tuto částku našetřit, protože nemám práci a starost o syna je 24/7.Otec se nestarám, pouze jednou za měsíc pošle alimenty. Všem dárcům ze srdce děkuji











