Prosíme o pomoc pro Barunku s nemocným srdíčkem

Vybráno 0 Kč 398 887 Kč
700 000 Kč
4 dny
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Kotová
Datum přidání
4. 12. 2023
Poslední aktualita

5. 6. 2024 20:40

Poděkování pro GEMO a.s.

Chtěli bychom využít možnosti hromadně poděkovat všem, kteří již přispěli nebo se chystají přispět, a tím podpořit naši  malou statečnou Barunku. Ohromně si vážíme toho, že přispíváte jakoukoliv částkou. Stejně tak děkujeme i za jinou pomoc a podporu, které se nám dostává. Zvláštní poděkování bychom chtěli vyjádřit společnosti GEMO a.s.♡, která má na celé věci velký podíl a také všem kolegům za jejich podporu♡.

Ještě jednou z celého srdce děkujeme♡♡

Veronika + Vojta

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jsem Barunka a chtěla bych vám říct něco o mém životě. Bude mi pět let a za tuto krátkou dobu jsem prošla již spoustou věcí. Narodila jsem se se srdeční vadou, která se nazývá syndrom hypoplastického levého srdce (HLHS). Moje srdce není úplně v pořádku, a to je trochu problém. Od narození jsem musela podstoupit 11 operací a nebyly vůbec jednoduché. Letos jsem měla nejtěžší operaci vůbec, trvala deset hodin! Ale bohužel kvůli tomu, co nazývají mozková příhoda, mi částečně ochrnula levá ruka a noha a můj zrak se taky hodně zhoršil. Ale víte co? Jsem pořád tu, bojuji a učím se všechno znovu. Chůzi, mluvení, používání mé levé ručičky, prostě všechno.

Komu pomůžeme?

Maminka se o mé vadě dozvěděla ve 21. týdnu těhotenství. Ani    chvilku nepřemýšlela o jeho přerušení, protože v jejím bříšku se vedle mne vyvíjel můj bráška Vojtíšek, který se narodil úplně zdravý. Moje srdeční vada spočívá v tom, že levá strana srdce, která by měla odvádět okysličenou krev do těla, není dostatečně vyvinutá. Pravá komora tak zajišťuje jak plicní, tak systémovou cirkulaci. Tuto mou srdeční vadu nejde úplně odstranit, čím víc budu růst, tím víc se bude můj zdravotní stav zhoršovat. Definitivně mi pomůže až transplantace srdíčka. 

Moje maminka je mou největší oporou. Moc jí děkuji, že je tu se mnou každý den. Byla u mne denně ve Fakultní nemocnici Motol, kde jsem letos byla víc jak 3 měsíce, z toho 6 týdnů v umělém spánku. Teď se doma hodně věnujeme cvičení, rehabilitacím a pravidelným kontrolám. Je to sice těžké, ale vím, že je to pro mé dobro.

Finančně to u nás není úplně jednoduché. Mám ještě tři sourozence – moje dvojče Vojtíška (5 let), Matěje (13 let) a Elišku (15 let). Když bylo nejhůř, žili jsme jen z tatínkova příjmu. Protože nemůžu chodit do mateřské školy, abych nedostala infekci, je mamka se mnou doma. Když se vrátí tatínek z práce nebo sourozenci ze školy, mamka odjíždí do práce na půl úvazku. Pracuje jako prodavačka a vrací se pozdě večer.  

Teď se snažíme posbírat peníze na novější auto, kam se vejde i můj kočárek, který potřebuji mít na cestách stále u sebe. Naše současné auto je již nevyhovující. Často jezdím na kontroly do FN Motol – Dětského kardiocentra, do FN Olomouc – Dětské kliniky – kardiologie, na rehabilitace, hematologii, neurologii, logopedii.  Cestování hromadnou dopravou mám od paní doktorky zakázané. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na sbírku pro naši Barunku! Vaše podpora znamená pro nás obrovskou pomoc. Rádi bychom vám přiblížili, jak plánujeme využít finančních prostředků, které se podaří vybrat.

Cíl sbírky: Náš hlavní cíl je pořízení nového auta, které bude nejen úsporné, ale také nabídne dostatek prostoru pro Barunčin kočárek. Odhadovaná cena auta je 680 000 Kč a část této částky plánujeme pokrýt prodejem našeho stávajícího vozidla za předpokládaných 100 000 Kč.

Další využití finančních prostředků:

  • Náklady spojené s cestami Barunky k lékařům.
  • Financování léků, vitaminů a rehabilitačních pomůcek.

V případě, že se podaří vybrat více peněz, než je cílová částka, plánujeme využít přebytky na pokrytí nákladů spojených s Barunčiným zdravotním stavem na delší dobu. Každý příspěvek nad rámec cíle bude směřovat do rezervy.

V případě, že se nám nepodaří dosáhnout plánované částky, přizpůsobíme naše plány tak, aby odpovídaly dostupným finančním prostředkům. Peníze využijeme na nákup jiného novějšího auta s nízkými náklady na provoz a údržbu, a to i přes menší částku. I s menší částkou dokážeme vytvořit pozitivní změny, a za každý dar jsme vděční.

Velké díky všem dárcům za vaši laskavost a podporu. Každý příspěvek má pro nás obrovskou hodnotu.

rodiče Barunky -  Veronika a Vojta M.

Daňové odpočty: Chceme vás ujistit, že Donio vám vystaví potvrzení o daru, který si můžete odečíst od základu daně ve svém daňovém přiznání za daný rok.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 6. 2024 20:40

Poděkování pro GEMO a.s.

Chtěli bychom využít možnosti hromadně poděkovat všem, kteří již přispěli nebo se chystají přispět, a tím podpořit naši  malou statečnou Barunku. Ohromně si vážíme toho, že přispíváte jakoukoliv částkou. Stejně tak děkujeme i za jinou pomoc a podporu, které se nám dostává. Zvláštní poděkování bychom chtěli vyjádřit společnosti GEMO a.s.♡, která má na celé věci velký podíl a také všem kolegům za jejich podporu♡.

Ještě jednou z celého srdce děkujeme♡♡

Veronika + Vojta

10. 4. 2024 19:38

Poděkování

Srdečně děkujeme všem dárcům za podporu, příspěvky, za sdílení příběhu. I když nebyla vybraná cílová částka, peníze ze sbírky pomohou alespoň částečně pokrýt náklady na nákup bezpečného a nízkonákladového automobilu pro Barunku. Všem ještě jednou děkujeme!!! Děkujeme také Doniu, za schválení příběhu, za to, že pomáhá!

O Barunčině novém automobilu Vás budeme určitě dále informovat.

Klidné dny a pevné zdraví

30. 1. 2024 19:53

Prodloužení sbírky pro Barunku

Děkujeme za dosavadní podporu Barunce. Bohužel, dosud jsme nedosáhli stanovené cílové částky, a proto jsme se rozhodli pro prodloužení sbírky. Díky vaší štědrosti jsme k dnešnímu dni dosáhli úžasné částky 223 020 Kč.  Nicméně, tato suma stále nedostačuje na nákup zcela nového nízkonákladového auta pro Barunku.

Věřím, že prodloužením sbírky máme stále šanci dosáhnout našeho cíle. Každý příspěvek je důležitý a spoléháme na vaši podporu i nadále.

V případě, že se nepodaří získat dostatek financí na zbrusu nové auto pro Barunku, je pro nás stále klíčové zajistit, aby si mohla pořídit alespoň zánovní, bezpečné a v co nejlepším technickém stavu.

Děkujeme vám za každou formu podpory!!!

29. 1. 2024 21:25

Poděkování_3 dny do konce sbírky

Milí dárci,

chtěla bych vám ze srdce poděkovat za vaši dosavadní podporu pro malou Barunku a její skvělou rodinu. Díky vašim příspěvkům jsou opět blíže k cíli! Do konce sbírky zbývají pouze 3 dny, prosím tímto o její sdílení  mezi vaše přátele a známé, ještě máme čas s tím trošku „hnout“. I drobný příspěvek má obrovskou hodnotu!

Velké díky všem !!! za zakladatele sbírky KK

30. 12. 2023 7:31

PF 2024

Chceme Vám všem do nového roku popřát hodně štěstí a hlavně pevné zdraví, které Vám umožní plnohodnotně prožít všechny radosti i výzvy života. 

Upřímné díky všem, kteří naši Barunku doposud podpořili! Moc si Vaší pomoci vážíme.

Děkujeme V + V + B

11. 12. 2023 19:42

Velké poděkování

Dnes je tomu právě týden, co byla spuštěna sbírka na pomoc pro naši Barunku  s nemocným srdíčkem. Děkujeme Vám všem, kteří jste již přispěli, či stále přispíváte. Vážíme si vaší podpory. MOCKRÁT DĚKUJEME! 

Barunka + maminka Verča + tatínek Vojta

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 6. 2024 13:11
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 6. 2024 12:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  14. 6. 2024 11:38
DobroDárce
300 Kč  •  14. 6. 2024 9:52
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 6. 2024 9:12
DobroDárce
300 Kč  •  13. 6. 2024 21:20
Laskavý dárce
22 Kč  •  13. 6. 2024 19:11
Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  13. 6. 2024 9:00
Gemák
300 Kč  •  13. 6. 2024 10:56
brzké uzdravení
Laskavý dárce
600 Kč  •  12. 6. 2024 8:32
Miroslav K.
1 000 Kč  •  9. 6. 2024 20:09
Držíme pěsti, ať vše dobře dopadne.
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 6. 2024 16:12
DobroDárce
500 Kč  •  7. 6. 2024 13:18
Pavel H.
2 000 Kč  •  6. 6. 2024 11:23
držím palce
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 6. 2024 11:15
Laskavý dárce
900 Kč  •  6. 6. 2024 10:27
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 6. 2024 10:07
Štědrý dárce
3 500 Kč  •  5. 6. 2024 22:03
Milý dárce
300 Kč  •  5. 6. 2024 11:25
kolegové ze střediska 205
5 000 Kč  •  5. 6. 2024 9:53
Přejeme hodně sil rodičům i Barunce.
Laskavý dárce
450 Kč  •  5. 6. 2024 8:42
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 6. 2024 19:40
Velkorysý dárce
300 Kč  •  4. 6. 2024 19:27
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  4. 6. 2024 18:58

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Přemysl L.
300 Kč  •  2. 6. 2024 11:20
Držíme palce
kolegové ze střediska 205
5 000 Kč  •  5. 6. 2024 9:53
Přejeme hodně sil rodičům i Barunce.
Martina
300 Kč  •  13. 12. 2023 21:58
Přejeme aspoň částečné zlepšení zdravotního stavu. Doma máme syna se stejnou srdeční vadou.
Miroslav K.
1 000 Kč  •  9. 6. 2024 20:09
Držíme pěsti, ať vše dobře dopadne.
Pavel H.
2 000 Kč  •  6. 6. 2024 11:23
držím palce
Re
200 Kč  •  14. 1. 2024 20:26
Držte se a ať vše dobře dopadne.
"Sousedi"
6 000 Kč  •  22. 1. 2024 20:24
Jsme rádi, že jsme mohli pomoct alespoň takto. Držíme palce!
Martin Ventures s.r.o.
5 000 Kč  •  20. 12. 2023 15:33
Posíláme Barunce co nejvíce zdraví! 💖🌿

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat