Náš syn Kubík se narodil 5.11 2019 s rozštěpem rtu a patra, vše probíhalo hladce až do 3 měsíční kontroly u dětské pediatričky, která Kubíkovi naměřila obvod hlavy 45 cm a přehlédla tak dost možná závažný problém, který se, bohužel, později potvrdil. Kubík byl pořád plačtivý a nevrlý, žádný lékař na to nijak nereagoval. V sobotu 22. 2. 2020 Kubík zvracel několikrát během 24 hodin obloukem, jeli jsme na pohotovost, kde lékařka vážně pochybila a řekla, že je Kubík málo zavodněný a že můžeme jet domů. V úterý 25. 2. 2020 syn upadl do bezvědomí, po příjezdu RZS nikdo nevěděl, co se děje a co se vůbec stalo, druhý den byl na MR a bylo zjištěné krvácení do mozku. Později nám lékař z JIP řekl, že naměřený obvod hlavy má mít dítě až kolem roku života. Po 14ti denní hospitalizaci na JIP, kde byl Kubík v umělém spánku, byly prognózy nejisté a nikterak dobré. Časem se začal Kubíkovo zdravotní stav lepšit, ale od té doby si nese vážné následky. Diagnózou je Dětská mozková obrna, Sekundární epilepsie, Těžká mentální retardace a spoustu jiných k tomu přidružených diagnóz. S Kubíkem navštěvujeme velké množství odborných ambulancí. Nejvíce mu pomáhá cvičení Vojtovy metody, kterou doma cvičíme každý den. Také navštěvujeme během roku soukromé intenzivní terapie rozdělené na terapeutické bloky. Veškeré podpůrné metody synovi hodně pomáhají a ženou kupředu. Doma má spoustu rehabilitačních pomůcek k tomu, aby se mohl stále vyvíjet dopředu. Kubík potřebuje péči 24hodin denně. Je zcela závislý na péči rodičů.