Sbírka ukončena:

Pohon k mechanickému vozíku pro Danielu

Vybráno 0 Kč 98 590 Kč
150 000 Kč
 -
113 dárců
Celkem se zapojilo
872 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pohon k mechanickému vozíku pro Danielu

Vybráno 0 Kč 98 590 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Daniela Kuncová
Datum přidání
9. 12. 2022
Poslední aktualita

7. 2. 2023 21:02

Poděkování

Děkuji Všem dobrým lidem, kteří mi přispěli do sbírky. Nemůžu tomu pořád uvěřit, že se můj sen stal skutečností, nedokážu slovy vyjádřit, jak moc jsem šťastná. Už se moc těším na první výlet se svými čtyřnohými parťačkami Mínou a Bellou. Vymýšlím nové trasy procházek, kam bychom se mohly s holkami vydat. Těšíme se na tréninky paraagility a jak budeme chodit rozdávat radost na canisterapii a felinoterapii. Ještě jednou moc děkuji všem, kteří jste mi pomohli splnit sen DĚKUJI MOC!

Přeji krásný den Daniela Kuncová ml.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahoj jmenuji se Daniela a letos mi bylo 29 let a od narození mám myopatií typu CCD je to nevyléčitelné nervosvalové onemocnění. Projevem nemoci je svalová slabost a časem se zhoršuje. Ujdu krátkou vzdálenost. Kdykoliv jdu ven musím sebou brát vozík. invalidní. Jsou i dny, kdy se bez pomoci ostatních neobejdu vůbec. Nemoc postihuje jak nohy, tak ruce. Je náročné vyrazit si sama ven do města nebo jen na nákup.  Celou cestu zpátky ručkuji do mírného kopečku a je to pro mě náročné.

Nemoc se u mě projevila v dětství, měla jsem problémy s chůzí a rychleji se unavila, a pomalu se začala zhoršovat. Díky svojí rodině jsem se, ale necítila tolik omezovaná nemocí. I když jsem už od dětství používala mechanický invalidní vozík. Měla jsem volnost a chodila ven s kamarády.

Nechci trávit čas doma, proto jsem se začala zajímat o to, co bych mohla dělat. Jak bych mohla pomáhat druhým, i když sama potřebuji pomoc.

Komu pomůžeme?

Bydlím ve vesnici v údolí Býlích Karpat, autobus tu nejezdí moc často a pokud bych chtěla sama do vedlejšího města na poštu nebo cukrárny mám to s kopce, do kopce. Kopce nevyručkuji a současný pohon nemá takovou sílu, aby některé vyjel. Nový silnější pohon k vozíku by mi otevřel zcela nové možnosti.

O mě už něco málo víte, ale to není všechno. Možnost chodit na delší procházky semnou, by uvítala asistenční fenka Mína i Bella se kterou se věnuji paraagility. S Bellou jsme Vicemistryně v paraagility v České republice. Tento sport se podobá koňskému parkuru, akorát překážky překonává pes a já ho navádím z vozíku, kdy jedu vedle něho. Výkonnější pohon k vozíku by mi otevřel možnosti ke svobodě a nezávislosti na pomoci druhých.  Současný pohon, který používám je určený do městského prostředí není vhodný do místa, kde bydlím ani pro sport paraagility. Stačí prudší kopec a pohon mě nevyveze nahoru. Nerovný terén nebo i ranní rosa na trávě a problém je na světě. Protáčí se mi kolečko a vozík nechce jet dál. Dále se věnuji canisterapii s mojí fenkou Mínou a s kocourem Macíkem a kočkou Zuzkou felinoterapii. Společně chodíme rozdávat radost do mateřské školky, domovů pro seniory a nemocnice.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na zakoupení nového přídavného elektropohonu k mechanickému vozíku od firmy Klaxon.

Můj mechanický vozík je lehký a byl upravený tak, abych se dokázala sama pohybovat. Postupem času, ale ztrácím sílu v rukou. Tak je pro mě pohon k vozíku šancí být samostatná a méně odkázaná na pomoc ostatních.  Současný pohon, co mám už nesplňuje nároky, jaké bych potřebovala. Nový elektropohon, jsem si měla možnost vyzkoušet doma, tak na Mistrovství České republiky v Paragility. Byla to velká změna nejen ve výkonu, ale i bezpečnosti. Díky pohonu vyjedu všechny kopce. Když jedu z kopce pohon sám začne zpomalovat. Má mnohem více bezpečnostních prvků. Cítila jsem se bezpečně s svobodně. U současného pohonu toto není. Pojišťovna nehradí tento typ přídavného pohonu, ze zákona nemůžeme považovat za kompenzační pomůcku nic, co jede nad 6 km za hodinu.

Pokud se nevybere požadovaná částka pokusím se žádat nadace. I když žiju doma u rodičů, bohužel i s jejich pomocí si nemůžu dovolit zaplatit si pohon k vozíku z vlastních zdrojů.

Pokud by se naopak vybralo víc, použila bych peníze jako doplatek k novému mechanickému vozíku, neboť ten stávající mám od doby, kdy jsem studovala na střední škole. Pojišťovna sice přispívá 40.000 Kč, ale to bohužel na kvalitní a lehký vozík, který bych využila i při sportu, tak běžném v životě to nestačí.

Pomozte mi, prosím, abych i já mohla vracet pomoc cestou, kterou umím se svými čtyřnohými parťáky, kde je to potřeba a kde to přináší radost a mnohdy i úlevu.

Předem děkuji za Vaši pomoc. Daniela (Mína, Bella, Macík a Zuzka)

Ukázka mě a Belly na tréninku agility

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 2. 2023 21:02

Poděkování

Děkuji Všem dobrým lidem, kteří mi přispěli do sbírky. Nemůžu tomu pořád uvěřit, že se můj sen stal skutečností, nedokážu slovy vyjádřit, jak moc jsem šťastná. Už se moc těším na první výlet se svými čtyřnohými parťačkami Mínou a Bellou. Vymýšlím nové trasy procházek, kam bychom se mohly s holkami vydat. Těšíme se na tréninky paraagility a jak budeme chodit rozdávat radost na canisterapii a felinoterapii. Ještě jednou moc děkuji všem, kteří jste mi pomohli splnit sen DĚKUJI MOC!

Přeji krásný den Daniela Kuncová ml.

6. 2. 2023 9:27

Poděkování

Děkuji Všem dobrým lidem, kteří mi přispěli do sbírky a pomohly splnit můj sen.  Pohon k vozíčku už na mě čeká u dodavatele.

2. 1. 2023 15:07

Šťastný nový rok

Chtěla bych moc poděkovat všem co přispěli a popřát jim, ať se v novém roce daří. Díky vám jsme už vysbírali čtvrtinu na nový pohon. Moc si vážím všech příspěvků i sdílení.

Daniela

15. 12. 2022 19:40

Poděkování

Dobrý večer,

moc ráda by jsem všem poděkovala za příspěvky. S vaší pomocí se povedlo za týden vybrat 1/5 potřebnou k nákupu motorku. Moc si vážím vaší pomoci. Doufám, že než sbírka bude u konce vybere se potřebná částka.

Daniela

Proč jsem si vybrala zrovna pohod od firmy Klaxon

Tento přídavný pohon k mechanickému vozíku je vhodný na dlouhé trasy, zdolá i strmé cesty a kopce, kterých není v okolí kde bydlím zrovna málo. Věnuji se paraagility a tak potřebuju, aby pohyboval po trávě nebo jiném povrchu venku bez prokluzování kolečka nebo zapadnutí. Pohon má tempomat, kdy udržuje nastavenou rychlost jak do kopce tak i z kopce pro pohodlnější jízdu. Vestavěný elektronický brzdový systém (EBS) umožňuje brzdit elektronicky pomocí vyhrazeného brzdového tlačítka nebo jednoduše ovládáním první části brzdové páky. Mechanickou brzdu je možné vždy aktivovat pouhým dalším stisknutím páky. Technologie EBS rekuperuje energii z brzdění a použije ji k automatickému dobíjení baterie. Navíc při jízdě z kopce zpomalí i když nechtěně brzdu uvolním a tím zabrání zranění

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 10:37
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 10:33
Katka
300 Kč  •  7. 2. 2023 10:28
Ať se Vám přání splní!
Velkorysý dárce
90 Kč  •  7. 2. 2023 10:27
Milý dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 10:25
DobroDárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 10:18
Štědrý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 10:14
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 10:06
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  7. 2. 2023 10:05
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 10:01
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 9:59
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 9:57
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 9:56
Milý dárce
500 Kč  •  7. 2. 2023 9:53
Milý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 9:50
Velkorysý dárce
600 Kč  •  7. 2. 2023 9:44
Milý dárce
300 Kč  •  7. 2. 2023 9:42
Velkorysý dárce
200 Kč  •  7. 2. 2023 9:40
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  7. 2. 2023 9:31
Michaela Kleinerová
600 Kč  •  7. 2. 2023 9:31
Přeji vám hodně štěstí a držím palce ať vám to vyjde.
Krista
500 Kč  •  7. 2. 2023 9:17
Držím palce! Jste inspirací :)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat