Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět na dostisk knížky

Milník 1/3

Necháme vytisknout alespoň 200 knížek

Vybráno 0 Kč 185 842 Kč
90 000 Kč

Milník 2/3

Necháme vytisknout 400 knížek!

Vybráno 0 Kč 185 842 Kč
135 000 Kč

Milník 3/3

Necháme vytisknout 700 knih

Vybráno 0 Kč 185 842 Kč
180 000 Kč
 -
307 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
605 Kč
Průměrná výše příspěvku
7 777 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Pomohli jste přispět na dostisk knížky

Milník 1/3

Necháme vytisknout alespoň 200 knížek

Vybráno 0 Kč 185 842 Kč
90 000 Kč

Milník 2/3

Necháme vytisknout 400 knížek!

Vybráno 0 Kč 185 842 Kč
135 000 Kč

Milník 3/3

Necháme vytisknout 700 knih

Vybráno 0 Kč 185 842 Kč
180 000 Kč
Zakladatel
Tereza Mynářová
Datum přidání
15. 12. 2023
Poslední aktualita

22. 3. 2024 20:44

Vytiskneme 800 knih

… díky vám a vaší podpoře, za kterou vám tímto moc děkuji!

A co nás čeká teď?

Odměny od Šátkománie, Sestrice, Z lásky ke vzpomínám a předplatné podcastu Počítám do tří by už měly být u vás nebo na cestě.

Plakáty od Linen Zoya se nyní dotiskují a budou zhruba za týden. Alica s Táňou mi je ze Slovenska pošlou všechny a já vám je následně rozešlu.

Plecháčky a pohlednice jsem zadala do výroby, dorazí příští týden, pak také poputují k vám. Stejně tak úplně poslední výtisky knížky Naše cesta ke kojení – nyní čekám na přířezy, do kterých vám je zabalím.

A kniha U tebe je mi teď nejlíp?

Objednávku dotisku jsem zaslala tiskárně hned po skončení sbírky.

Výtisky mi dovezou 24. 4. – čeká se na dodávku Munken papíru, který je třeba speciálně objednat. Hned poté se vrhnu ma balení a odesílání. Kdo mě znáte, víte, že toto se mi daří poměrně rychle.

Knížky, které se neprodaly ve sbírce, nabízím na e-shopu na mém webu. Pokud byste si tedy přály ještě nějaký výtisk seženete jej do vyprodání zásob zde.

Děkuji ještě jednou za vaši podporu 🤍

Tereza 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

U tebe je mi teď nejlíp je knížka pro každou mámu, která si přeje kojit, vychovávat s respektem a naplňovat miminku jeho potřeby kontaktem.

Podle žen, které už ji mají, jde o knížku

… která by se měla rozdávat už v těhotenství

… na kterou by řada z nás ráda narazila už mnohem dřív

… kterou byste si měly přečíst, kdykoliv někdo vaši péči o miminko zpochybňuje

… a ke které se budete vracet, i když bude mít vaše děťátko půl roku, rok nebo dva

Autorkou je laktační poradkyně Tereza Mynářová (@najitsicestu).

Foto knihy: Aki Votrubová

Kniha vás má ujistit, že kontaktem, kojením a nošením své děti nerozmazlíte. Že se jedná o péči, kterou malé děti bytostně potřebují, a každá žena si za ni zaslouží ocenění. A zde ho najdete dostatek.


Texty jsou krátké, vždy na několik stran. Jsou srozumitelné, plné laskavosti a pochopení. Knihu editovala mj. psycholožka, tak, aby byla „správně“ ve všech ohledech. Některé kapitoly se vám budou hodit už před porodem, jiné později. A spousta z nich průběžně!

Kromě toho tu najdete celou řadu zkušeností jiných žen, které sdílejí, jak vnímaly různá období svého mateřství nebo co jim nejvíce pomohlo v náročných situacích.

Knížka by měla pomoct ženám, které miminko teprve čekají, aby se na kojení a kontaktní péči lépe připravily i po psychické stránce, nejen po té technické. A ještě víc je pro ženy, které už dítko mají a zmítají se v nejistotách, zda různá období skutečně přejdou… Nebo zkrátka od nikoho dalšího neslyší, že to dělají úžasně.

A proč dotisk?

Kniha vyšla na podzim 2023 v nákladu 800 kusů, které byly během měsíce pryč.

Přestože jsem dotisk původně neplánovala, rozhodla jsem se k němu jednak právě díky rychlosti, s jakou knihy zmizely, ale hlavně díky úžasným zpětným vazbám od žen, ke kterým se kniha už dostala.

Kniha není krásná jen obsahově, ale i po všech ostatních stránkách. Najdete tu nádherné ilustrace od Kristýny Meiszárové a více než 50 fotografií od Karolíny Cermanové, které ukazují mateřství a péči o děti jinak… Kontakt, kojení a to, že jsou i větší děti pospolu s rodiči, je tu zachyceno jako něco přirozeného.

Knížka je kompaktní, krásně voní, krémový Munken papír je moc příjemný na listování a sáhnout na heboučkou obálku je vyloženě potěšení. Kromě milého čtení jde zkrátka zároveň o designový kousek, který si rády někde vystavíte.

Dotisk knihy se vyplatí od 200 kusů výše. Základní cílová částka 90 000 Kč je potřebná právě na toto množství. Kromě samotného tisku zahrnuje i náklady na doručení a obaly.

Pokud vybereme více, nechám natisknout větší množství knih – to už bude záviset na vašem zájmu. Jinými slovy, příliš tisknout „do zásoby“ a „na sklad“ (který ani nemám, první várku knih jsme měli vyskládanou v ložnici) v plánu nemám.

Hlavní možnost, jak knížku pořídit – ať už sobě, kamarádce, na půjčování klientkám nebo pro svou dceru, je tedy v tomto předprodeji.

Kdy knížka bude?

Dotisk plánuji na březen 2024, takže na přelomu března a dubna.

Pokud by už například začátkem roku 2024 bylo jasné, že sbírka pokryje dotisk 400 nebo třeba 700 kusů, pošlu data do tiskárny dříve a dostatečně velký počet knih objednám :) Knížka jako taková je hotová (potřebujeme změnit pouze pár drobností v tiráži), zde tedy není na co čekat.

Kdo za projektem stojí?

Tereza Mynářová je ekonomka, novinářka  certifikovaná laktační poradkyně MAMILY a máma tří dětí.

O kojení se začala více zajímat po narození svého prvního miminka – když zjistila, že nejde jen o jídlo a pití, ale o plnohodnotnou a důležitou péči, kterou dítě potřebuje v řádu let. Během rodičovské dovolené tedy absolvovala kurz laktační poradkyně a následně několik pokračujících kurzů a supervizí, aby mohla ženy v kojení konkrétně a účinně podporovat a měla k tomu co nejvíce odborných znalostí.

V posledních čtyřech letech pomohla osobně stovkám a prostřednictvím svého Instagramu tisícům žen k tomu, aby kojily bez komplikací, tak dlouho, jak si přejí, byly u toho co nejodpočatější a zvládaly tuto péči spojovat se svými vlastními aktivitami.

V roce 2021 vydala vlastním nákladem knihu Naše cesta ke kojení, ve které se 21 různých žen dělí o své zkušenosti, a e-book Kojení je norma. V roce 2023 napsala e-booky Kojení dětí po jednom roce a 24 věcí, díky kterým je kojení jednodušší. V roce 2022 se jí také povedlo vybrat v crowdfundingu peníze na nákup 750 knížek Praktický návod na kojení, které následně zaslala do 38 porodnic po celé ČR.

Na co vybrané peníze použijeme?

Největší „porci“ vybrané částky spolkne právě tisk.

Kromě toho bude potřeba zaplatit:

  • pořízení obálek a knižních přířezů
  • odeslání knih a odměn

V případě, že se prodá odhadovaný náklad (nebo o něco nižší), tak budu mít z knihy naprosto minimální zisk.

Věřím, že společně se nám podaří pomoct na svět něčemu hezkému, co řadě žen pomůže. Předem děkuji za vaši podporu!

Co o knížce napsaly další ženy

„Nejen slova, která by nám řeklo naše miminko, kdyby umělo mluvit, teď už i kniha, která jako by všem miminkům dávala hlas. Miminkům a jejich maminkám, které jsou možná v přemíře protichůdných informací ztracené. Rády by dělaly všechno správně, snaží se možná dbát na svou intuici a zároveň je znejišťují tisíce dobře míněných rad všech okolo. Měla jsem to kdysi stejně a U tebe je mi teď nejlíp je přesně ta kniha, kterou bych si tehdy potřebovala přečíst.

Tereza dokáže vyhmátnout právě ta témata, která se většiny novopečených prvorozených maminek dotýkají, a s pomocí zkušeností jiných zasloužilých matek a citátů různých odborníků pomáhá poskládat obraz přirozeného mateřství. Mateřství, ve kterém záleží především na matce a dítěti. Plného respektu, přijetí, porozumění. Nehodnotí, nesoudí, nevytváří přílišný tlak, ale poukazuje na vše to, co je běžné a normální, ať už jsou to naše pocity, strachy, nejistoty, a nebo různé přirozené, leč mnohdy náročné vývojové fáze dětí.

Knížku bych doporučila všem maminkám, které jsou v očekávání a rády by si dodaly trochu přirozeného mateřského sebevědomí. Všem, kdo by chtěl být na mateřství připraven a dokázat se vypořádat s věcmi, které s ním souvisejí. Všem mámám, které potřebují v začátcích mateřství podporu. Všem, kteří by rádi na téhle úžasné a náročné kapitole života pomohli a neví jak.“

Ester Bezděk, autorka knihy Rituály šťastné rodiny

„Terezy druhá kniha je stejně skvělá jako její předchozí. Mám moc ráda její styl psaní, který je jasný, stručný, ale krásně čtivý. Knihu U tebe je mi teď nejlíp jsem zhltla během pár hodin. Vnímám ji jako pohlazení po duši pro každou nejistou mámu. Každou mámu, která začne v průběhu své cesty (nejen) pod tlakem okolí pochybovat o své výchově a cestě kontaktním rodičovstvím. Kniha dokáže podpořit a ujistit, že všechno to mazlení a kojení, které miminku dáváte, je v naprostém pořádku a je normální. Miminko není „rozbité“, rozbité jsou bohužel zvyky v naší společnosti a je moc fajn, když si to v krizích můžete přečíst. Za mě to bude další kniha, kterou bych dala jako dárek těhotné ženě nebo ženě po porodu. Věřím, že každá máma se v průběhu náročných období ke knize ráda vrátí pro podporu.“

Monika Campodonico, majitelka firmy Šátkománie

„Moja staršia dcéra ´kojí´ bábiku, zatiaľ čo ja jej mladšiu sestru. Začala bežne používať vety typu ´Mami, ty teď kojíš?´ alebo ´Píďalka pláče, asi chce mlíčko!´ Vtedy som si uvedomila, ako vidí svet jej očami. Svet, v ktorom je kojenie úplne normálna vec, nie je potreba ho haniť, ani prehnane uctievať. V duchu tejto normality sa nesie i celá kniha a prináša dôležité posolstvo: Kojenie nemôže za starosti spojené s materstvom, ale naopak ich môže mnoho uľahčiť. To by si mala spoločnosť uvedomiť. Tereza zahrnula aj praktické rady a tipy, ako môžeme pomôcť samy sebe, kamarátke či partnerke, a zdieľanie skúseností ďalších kojacich žien. Táto kniha prináša ženám nádej a pomerne veľkú úľavu.“

Michaela Zavadil Tallová, autorka podcastu Mlíko v hlavě

„Ve společnosti stále panuje názor, že je kojení pro miminko primárně krmením – jídlem. Kojení však ve skutečnosti sytí nejen žaludek tím nejlepším, co si pro naše děti můžeme přát, ale sytí zejména lásku, pouto, bezpečí, vztah. Kojení je komplexní péčí o fyzické i duševní tělo jak dítěte, tak mámy.

O tom, co kojení ve skutečnosti je, pojednává tato úžasná kniha. Odpovídá na reálné, nevyslovené i palčivé otázky, které zná většina kojících žen. Bourá pochybnosti, mýty a dodává sebejistotu a sebedůvěru. Kniha je doplněna osobními zkušenostmi žen s podporou kojení jak v partnerství, tak v přátelství či širší rodině, zdravotnictví. Popisuje, jak ženy potřebují a praktikují psychohygienu. Co kojící žena (ne)potřebuje slyšet a mnoho dalšího. Ze srdce doporučuji."

Adéla Šnýdlová, dula a laktační poradkyně

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 3. 2024 20:44

Vytiskneme 800 knih

… díky vám a vaší podpoře, za kterou vám tímto moc děkuji!

A co nás čeká teď?

Odměny od Šátkománie, Sestrice, Z lásky ke vzpomínám a předplatné podcastu Počítám do tří by už měly být u vás nebo na cestě.

Plakáty od Linen Zoya se nyní dotiskují a budou zhruba za týden. Alica s Táňou mi je ze Slovenska pošlou všechny a já vám je následně rozešlu.

Plecháčky a pohlednice jsem zadala do výroby, dorazí příští týden, pak také poputují k vám. Stejně tak úplně poslední výtisky knížky Naše cesta ke kojení – nyní čekám na přířezy, do kterých vám je zabalím.

A kniha U tebe je mi teď nejlíp?

Objednávku dotisku jsem zaslala tiskárně hned po skončení sbírky.

Výtisky mi dovezou 24. 4. – čeká se na dodávku Munken papíru, který je třeba speciálně objednat. Hned poté se vrhnu ma balení a odesílání. Kdo mě znáte, víte, že toto se mi daří poměrně rychle.

Knížky, které se neprodaly ve sbírce, nabízím na e-shopu na mém webu. Pokud byste si tedy přály ještě nějaký výtisk seženete jej do vyprodání zásob zde.

Děkuji ještě jednou za vaši podporu 🤍

Tereza 

12. 3. 2024 8:46

Poslední den sbírky a dvě last minute odměny

Do konce sbírky na dotisk knížky chybí něco přes den a zatím není jasné, zda dotisknu v této druhé várce 500 nebo 700 knih. Velmi bych si přála, aby se dostaly i k těm dalším 200 ženám navíc. K tomu ale chybí ještě zhruba 19 tisíc Kč.

Budu proto velmi vděčná, pokud mi ve zbývajícím čase pomůžete tím, že sbírku znovu nasdílíte a knížku doporučíte. Pokud víte o někom, kdo odkládá podporu na poslední chvíli, prosím připomeň mu to.

Jako „motivaci“ jsem přidala do sbírky ještě dvě odměny. Plecháček a obraz na plátně. Obojí je minimalistické, pouze s ilustrací z titulní stránky knížky.

Pokud se rozhodnete sbírku sdílet a nemáte čas k tomu nic vymýšlet, můžete využít toto moje video na YouTube. Případně následující příspěvek z Instagramu.

Moc děkuji!

6. 3. 2024 21:18

Vytiskneme 400 knih

… a do konce sbírky chybí týden. 

Moc vám děkuji za vaši podporu, díky vám se podařilo splnit další milník, a v tiskárně tedy budu objednávat minimálně 400 knížek. 

Může to být ale ještě víc, podle toho, kolik za zbývajících sedm dní ještě vybereme. Na dotisk 700 knížek je potřeba mít 180 tisíc Kč (čím větší náklad se tiskne, tím levněji jeden kus vychází).

Pakliže uvažujete o tom, že knížku pořídíte někomu ze svých přátel, budu ráda, pokud si ji objednáte ještě v rámci sbírky. Stejně tak ocením, pokud ji v následujících dnech doporučíte svým známým a všem, komu by mohla pomoct.

Tereza 

16. 2. 2024 12:50

Dotisk bude!

Krásný den přeji,

vybrali jsme peníze na dotisk 200 kusů knih. Ale ještě nekončíme – ráda bych, aby se knížka U tebe je mi teď nejlíp dostala k daleko více ženám…

A matematika je naprosto jednoduchá. Čím více vybereme, tím víc kusů mohu objednat.

Pro orientaci: Na dotisk 400 kusů je i s odesíláním či obaly potřeba vybrat 135 000 Kč.

Podaří se nám to?

Věřím, že ano!

Budu ráda, když mi ve zbylém čase pomůžete například tím, že sbírku znovu nasdílíte a doporučíte.

Děkuji moc za podporu,

Tereza 

3. 2. 2024 10:15

Už máme půlku…

… potřebné částky, od které se vyplatí něco tisknout. A za námi je už i polovina času trvání sbírky na dotisk knížky U tebe je mi teď nejlíp.

Do sbírky jsem během ledna přidala ještě pár dalších zajímavých odměn

– úplně poslední výtisky mé první knihy Naše cesta ke kojení

– video kurzy dětské jógy

– plakáty Linen Zoya

– předplatné podcastu Počítám do tří, ve kterém psychoterapeutka Vlaďka Bartáková vysvětluje, jak lépe zvládat bouřlivé emoce našich dětí

– vstup na festival mini

– velmi výhodný roční vstup na podpůrnou skupinku

– slevový poukaz do prodejny Šátkománie

– odličovací tampony od Sestrice

– afirmační nebo milníkové kartičky

– slevu na nákup kojicího oblečení 

Moc vám děkuji za vaši podporu, důvěru a že jste do toho šli, přestože ještě zbývá „tolik“ času. 

Stejně tak děkuji za veškeré sdílení a doporučování sbírky! Právě díky vám je šance, že se o knížce dozví ještě pár dalších žen, kterým může pomoct.

Tereza 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
699 Kč  •  14. 3. 2024 11:50
Milý přispěvatel
399 Kč  •  14. 3. 2024 10:15
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  14. 3. 2024 9:46
Laskavý přispěvatel
699 Kč  •  14. 3. 2024 7:07
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
399 Kč  •  14. 3. 2024 3:11
Dobrosrdečný přispěvatel
399 Kč  •  13. 3. 2024 22:55
Laskavý přispěvatel
400 Kč  •  13. 3. 2024 22:32
Milý přispěvatel
444 Kč  •  13. 3. 2024 15:47
Štědrý přispěvatel
399 Kč  •  13. 3. 2024 13:59
Dobrosrdečný přispěvatel
699 Kč  •  13. 3. 2024 12:57
Štědrý přispěvatel
1 100 Kč  •  13. 3. 2024 10:05
Milý přispěvatel
399 Kč  •  13. 3. 2024 9:33
Dobrosrdečný přispěvatel
300 Kč  •  13. 3. 2024 9:22
Milý přispěvatel
699 Kč  •  13. 3. 2024 8:21
Štědrý přispěvatel
150 Kč  •  12. 3. 2024 22:06
Dobrosrdečný přispěvatel
150 Kč  •  12. 3. 2024 22:02
Barbora
300 Kč  •  12. 3. 2024 21:48
Díky za péči o mámy
Dobrosrdečný přispěvatel
699 Kč  •  12. 3. 2024 20:50
Dobrosrdečný přispěvatel
399 Kč  •  12. 3. 2024 20:42
Štědrý přispěvatel
450 Kč  •  12. 3. 2024 20:26
Velkorysý přispěvatel
300 Kč  •  12. 3. 2024 20:08
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
450 Kč  •  12. 3. 2024 19:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu