Sbírka ukončena:

Podpořte rekondiční pobyt dětí po onkologické léčbě a získejte podepsaný dres

Vybráno 0 Kč 400 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
87 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořte rekondiční pobyt dětí po onkologické léčbě a získejte podepsaný dres

Vybráno 0 Kč 400 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
7. 3. 2022

Před časem se mi podařilo získat podepsaný dres české basketbalové reprezentace z MS 2019. Jedná se o originální dres s podpisy hráčů, který jsem se rozhodl věnovat do sbírky na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, který je velkým pomocníkem rodinám v těchto těžkých životních zkouškách.

Zkusme tedy těmto rodinám a především dětem, které postihlo onkologické onemocnění, přispět na podporu jejich rekonvalescence.

Komu pomůžeme?

Vybrané peníze budou ve 100% výši využity na Letní rekondiční pobyt pro děti po onkologické léčbě.

Tento letní tábor, který NFDO Krtek každoročně pořádá, poskytuje léčeným dětem možnost zapojit se do kolektivu vrstevníků, čímž se snaží najít společný prostor a umožnit jim znovu se zapojit do běžného života.

Kromě vedoucích, zajišťujících denní program, je na táboře přítomen lékař a zdravotní sestra. Náklady na tuto akci v roce 2021 činily 1 253 889,30 Kč. Nadcházející pobyt se uskuteční ve dnech 13. 8. – 26. 8. 2022, Penzion Poslední míle, oblast Milovy – Sněžné, kraj Vysočina.

Tato sbírka pomůže NFDO Krtek s výdaji na tento letní tábor a Krtek tak bude moci využít peníze ze svých zdrojů i na další účely jako je podpora personalizované léčby a výzkumu léčby dětských nádorů, zlepšování kvality života pacientů a jejich rodin i podpora domácí péče.

Jak můžete získat podepsaný dres?

Každý, kdo se do sbírky na podporu Nadačního Fondu dětské onkologie KRTEK zapojí, může získat podepsaný dres české basketbalové reprezentace z MS 2019. Jedná se o originální dres s podpisy hráčů. Sbírka bude ukončena v úterý 31. května 2022 ve 20:00 hod.

Jak soutěžit?

Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám vzkaz pro děti a Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných vzkazů ten nejzajímavější, nejoriginálnější. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  7. 3. 2022 22:06
Milý dárce
200 Kč  •  7. 3. 2022 21:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat