Sbírka ukončena:

Maminky mají hlad!!! – podpořte maminky v porodnicích

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
61 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Maminky mají hlad!!! – podpořte maminky v porodnicích

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
M.E.G Charity, MEG Charity
Datum přidání
30. 9. 2022

Představení sbírky

Ráda bych Vám představila MEG Charity nadační fond, který se už více jak 8 let snaží podporovat a pomáhat nemocnicím v ČR. Od doby našeho působení máme již na kontě několik úspěšných předání pomůcek, přístrojů a vybavení na nejrůznější oddělení nemocnic. 

https://megcharity.cz/uspesne-predani-daru/

Naším cílem (vizí) je vybavit všechny státní nemocnice po celé ČR, jelikož mnoho jich postrádá finanční prostředky na moderní a především kvalitní lékařské vybavení. V současné době podporujeme 5 nemocnic, postupně však chceme naše působení přesunout i do dalších nemocnic.

Komu pomůžeme?

Momentálně pracujeme na projektu „Maminky mají hlad!!!“, jelikož se začátkem tohoto roku dostala k ředitelce a zakladatelce nadačního fondu slečně Maškové zpráva, že novopečené maminky na oddělení šestinedělí mají hlad, ale bohužel není finanční prostor na zajištění stravy navíc. Proto jsme neváhali a začali jsme situaci řešit, jelikož kvalitní a pravidelná strava je pro maminky po porodu tím nejdůležitějším. Mít možnost dát si během dne, ale i v noci, když jste s miminkem vzhůru malou svačinu je příjemný bonus, který nejen potěší nejednu maminku, ale podpoří tvorbu laktace a regenerace mléka. 

V květnu se nadačnímu fondu podařilo koupit chladící vitrínu na oddělení šestinedělí Karlovarské krajské nemocnice a o její naplnění v podobě mléčných výrobků se postarala společnost Hollandia. Díky tomu mají maminky k dispozici bezplatné občerstvení nad rámec zajištěné nemocniční stravy. 

Zjistili jsme, že s tímto problémem se potýkají i další nemocnice, které podporujeme, Konkrétně fakultní nemocnice v Plzni. Rádi bychom se teď zaměřili na pořízení chladící vitríny i na tamní oddělení a stejně tak se chceme postarat o její naplnění. Pokud bude možnost, chceme stejným způsobem podpořit i další nemocnice. 

Se společností Hollandia se nám podařilo opět domluvit jednorázový dar pro Karlovarskou krajskou nemocnici, avšak pokud chceme další oddělení šestinedělí podporovat dlouhodobě je potřeba na občerstvení pro maminky získat finanční prostředky. Toto téma je pro nás velmi aktuální a prioritní. Pokud máte zájem, není Vám situace lhostejná a chcete se na projektu podílet, budeme rádi za každou finanční pomoc. Předem všem velice děkujeme. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční prostředky získané prostřednictví této dobročinné sbírky budou využity na koupi chladících vitrín do dalších námi podporovaných nemocnic a na doplňování občerstvení pro maminky na oddělení šestinedělí. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat