Jmenuji se Kateryna Hrynko,je mi patnáct let a já jsem z Ukrajiny, z Charkova.
Musela jsem uprchnout z tohoto města spolu s maminkou a mladším bratrem, když nad námi hvízdaly kulky a granáty. Bylo to strašné, děsivé a útěk byl velmi dramatický.
V březnu 2020 jsem se účastnila v Praze výtvarné soutěže (písková animace). Na soutěž jsem přijela se svým otcem, který nyní musel zůstat na Ukrajině. Prahu jsme si zamilovali na první pohled. Celé čtyři dny jsme nemohli odtrhnout oči od architektury, chodili jsme po městě a dívali se kolem s otevřenou pusou. Bylo mi tu dobře. Při útěku z Charkova jsme tedy zamířili znovu právě do Prahy, a to i s mým africkým ježkem. Je to moje duše a nemohla jsem ho tam nechat.
Ubytovala nás úžasná rodina, jsme jim vděční – jsou to naši andělé strážní.










