Sbírka ukončena:

Výstava na podporu Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
62 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Výstava na podporu Ukrajiny

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nicholas La Rocca
Datum přidání
22. 3. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den, jmenuji se Nicholas La Rocca a jsem studentem 4.ročníku Střední školy uměleckomanažerské v Brně. Studuji fotografii, které se věnuji už asi posledních 5 let a nyní pracuji na mém maturitním projektu s názvem Uzavřen. Můj maturitní projekt se zaměřuje na architekturu a městskou fotografii, jedná se o černobílou sérii fotografii z městského prostředí. V rámci mého maturitního projektu budu mít i výstavu, na které bych chtěl vybrat peníze, které následně půjdou na sbírku pro válkou postiženou Ukrajinu. 

Komu pomůžeme?

Dne 24. 2. 2022 začala na Ukrajině tragédie, kterou mnoho z nás považovalo v tomhle století za téměř nemožnou, ale odporné jednání Vladimíra Putina připravilo tisíce lidí o život a milióny o domov. Všichni, kteří přijdou na výstavu, tak podpoří nejen moji tvorbu, ale zároveň přispějí lidem z Ukrajiny na základní věci či na opravu zničených domů. Částka bude poslána na již probíhající sbírku (Pomoc Ukrajině #Člověk v Tísni).

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze půjdou na podporu jmenované sbírky od organizace Člověk v tísni. Na výstavě bude symbolické vstupné do 100 kč, ale kdo chce může samozřejmě přispět i více… 100 % výdělku z výstavy pak bude zasláno na  jmenovanou sbírku. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  11. 4. 2022 19:59
Milý dárce
100 Kč  •  8. 4. 2022 18:42
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  5. 4. 2022 18:14
DobroDárce
500 Kč  •  5. 4. 2022 18:05

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat