Sbírka ukončena:

Podpora psího útulku Zdeňka Srstky v Němčovicích

Vybráno 0 Kč 3 700 Kč
od 9 dárců
 -
9 dárců
Celkem se zapojilo
411 Kč
Průměrná výše daru
1 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpora psího útulku Zdeňka Srstky v Němčovicích

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Útulek Němčovice
Datum přidání
13. 6. 2022

Představení sbírky

Útulek pro opuštěné pejsky v Němčovicích byl otevřen v roce 2010. Slouží pro celý mikroregion severního Rokycanska, ale i pro obce mimo okres, má kapacitu 45 psů, karanténní kotce, výběhy a odchytové auto s vlekem. Při příležitosti desátého výročí byl útulek přejmenován na Útulek pro psy Zdeňka Srstky, protože ten spolupracoval s útulkem od jeho začátku po celou dobu svého života. Za dobu jeho existence prošlo útulkem přes tisíc psů. Provoz útulku stojí nemalé finanční prostředky, zvláště v současné době zvýšené náklady na energie, PHM a cenu krmiv. V poslední době se snížil počet sponzorů, ale bohužel, i počet obcí, které odmítají za psy odchycené ve své obci platit alespoň základní náklady. Stejně tak se naopak zvýšil počet lidí, kteří se psů snaží zbavit za každou cenu, většinou z ekonomických, ale také i sociálních důvodů. Problémem je také to, že i když byla nařízena povinnost psy čipovat, není už povinnost je registrovat v nějaké databázi, takže u většiny odchycených psů nedohledáme majitele. Naštěstí je stále dost těch, kteří si pejsky berou domů a tak v útulku zůstávají k jeho tíži jen psi staří, nemocní, nebo s nějakým hendikepem, většinou jsou zde až do smrti. Za zmínku stojí také nedávná návštěva psa Gumpa autorem stejnojmenné knihy a scénáristou filmové verze Filipem Rožkem.

Komu pomůžeme?

Pejskům. Odchycených psů, o které nemá nikdo zájem v poslední době přibývá. Lidé se jich zbavují tím, že je někde vypustí, čip není nikde zaregistrovaný, majitele tak nelze dohledat. Zbavují se psů z důvodů ekonomických – on ten pes přeci jenom něco stojí. Zbavují se jich ale také nyní často z důvodů sociálních – přijdou o domek v exekuci, stěhují se do bytu, kde pronajímatel nesouhlasí s jeho pobytem. V současné době máme obavy, že velká inflace, ceny energií a PHM budou pro provozy útulků obecně velmi zatěžující a někde bude možné, že z ekonomických důvodů budou tyto služby omezovány. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na částečné pokrytí energií, PHM, dále na nákup kvalitního krmiva – granulí, konzerv a salámků, na veterinární úkony, desinfekční a úklidové prostředky, na opravy bud a kotců,..

Mockrát všem děkujeme za jakoukoliv podporu, každá koruna se počítá.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 500 Kč  •  10. 8. 2022 23:22
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  8. 8. 2022 11:29
Milý dárce
300 Kč  •  5. 8. 2022 21:00
Velkorysý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2022 18:05
Štědrý dárce
200 Kč  •  25. 7. 2022 22:08
Dárce, který je pro každou dobrost
800 Kč  •  11. 7. 2022 8:54
Velkorysý dárce
150 Kč  •  1. 7. 2022 14:25
Dobrosrdečný dárce
150 Kč  •  22. 6. 2022 17:37
Milý dárce
100 Kč  •  14. 6. 2022 9:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat