Dobrý den,jmenuji se Daniel Skořepa a je mi 26 let.Ale asi byste mi to netipli,protože jsem v lecčem pomalejší.Narodil jsem se totiž s Downovým syndromem.Ale díky mamče a babičce,které se mi odmala intenzivně věnují,je že mě fajn kluk.Tak to alespoň o mě říkají ostatní :-). A ikdyž mám tento hendikep,rozhodně se v životě nenudim,mám spoustu zájmů a koníčků. Hlavně rád plavu,zpívám,hraju na flétnu a cajon,stavím puzzle,chodím do kina na české filmy a taky pomáhám doma.Mamka mě vozí do sociálně terapeutických dílen.Všude mám kamarády a právě kontakt s nimi je pro mě moc důležitý.Protože každý chceme mít svoje místo ve společnosti,někam patřit.
Od mých 4 let jezdíme v létě na týden do Krkonoš na pobyt,který pořádá společnost Downsyndrom.cz a kde jsou rodiny vychovávající dítko se stejnou diagnózou jako mám jà. Já i mamka to tu máme moc rádi.Přátelská atmosféra a společně sdílení nám pomáhají si uvědomit,že na to nejsme sami.Maminka přijde na jiné myšlenky a já si užiji společný čas se svými vrstevníky.Taky tu na sobě hodně zapracuji-celý týden máme denně speciální terapie,abychom se zase o nějaký ten kousek posunuli v řečových a komunikačních dovednostech,praktických věcech,společenském chování.Trénujeme i práci v kuchyni a restauraci,to mě moc baví.Těšim se i na společné večery,kdy si povídáme,tancujeme nebo hrajeme hry a nikomu tu nevadi,že jsem jiný.Také tu sportujeme,vyrábíme drobné dárky a děláme procházky po okolí.Je prima být součástí téhle party.










