Sbírka ukončena:

Diagnosticko-terapeutický pobyt pro Lukáška

Vybráno 0 Kč 200 Kč
24 300 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
200 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Diagnosticko-terapeutický pobyt pro Lukáška

Vybráno 0 Kč 200 Kč
24 300 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ivana Cinová
Datum přidání
23. 1. 2023

Představení sbírky

Sbírka by měla sloužit pro pomoc chlapečkovi s poruchou autistického spektra, aby měl možnost absolvovat týdenní diagnostický pobyt na soukromé logo klinice v Brně. V rámci diagnostického pobytu probíhá komplexní diagnostika a terapie, na které se podílí odborníci jednotlivých lékařských i nelékařských oborů (klinická logopedie, klinická psychologie, foniatrie, neurologie, psychiatrie). Během pobytu se konají dvě porady odborníků, kteří s klientem pracují. Na základě vstupních vyšetření se nastaví plán diagnostiky a terapie na probíhající pobyt. Na konci týdne obdrží klient závěrečnou zprávu obsahující kompletní záznamy z diagnostiky a terapie.

Komu pomůžeme?

Lukášek má diagnostikovanou poruchu autistického spektra, s opožděným psychomotorickým, vývojem a poruchou řeči. Jedná se o chlapečka, který žije v úplné a milující rodině se starší sestřičkou, která má rovněž diagnosu poruchu, autistického spektra. Pro rodiče je péče o dvě autistické děti velmi náročná a nákladná.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na týdenní diagnosticky-terapeutický pobyt na soukromé logo klinice v Brně. Tento pobyt nehradí pojišťovna. V rámci diagnostického pobytu probíhá komplexní diagnostika a terapie, na které se podílí odborníci jednotlivých lékařských i nelékařských oborů (klinická logopedie, klinická psychologie, foniatrie, neurologie, psychiatrie). Během pobytu se konají dvě porady odborníků, kteří s klientem pracují. Na základě vstupních vyšetření se nastaví plán diagnostiky a terapie na probíhající pobyt. Na konci týdne obdrží klient závěrečnou zprávu obsahující kompletní záznamy z diagnostiky a terapie. Lukáška to posune v odhalení přesné diagnózy a s tím spojených doporučených terapiích, které by ho dál posunuly ve vývoji. Pomůže mu v nastavení přesné práce na logopedii, doporučení pro práci v MŠ a absolvuje terapie, které doposud neabsolvoval jako je fyzioterapie a ergoterapie. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
200 Kč  •  20. 3. 2023 8:27

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat