Eva pracuje jako učitelka hudby v ZUŠce. Bohužel byla ale více než rok a půl v pracovní neschopnosti – bolesti zad jí dovolily chodit jen o berlích. Teď už se po opakované operaci, rehabilitaci a fyzioterapii (kterou hradili sami) její zdravotní stav zlepšil, ale stále to není ono a Eva může znovu pracovat zatím jen na částečný úvazek. Pavel pracoval jako technolog ve Vítkovicích a financování běžného života rodiny bylo tak závislé hlavně na jeho příjmu. Eva sama by si o pomoc nikdy neřekla, ale jelikož je to člověk, který by se pro ostatní rozdal, nezištně pomohl a neznáme ji jinak než s úsměvem, dobrou náladou a pozitivním nábojem, tak tohle je to nejmenší, co bychom pro ně mohli a chtěli jako jejich přátelé udělat.
Pavel byl velký pohodář, miloval rodinu, hory, turistiku a kolo. Byl to člověk skromný, veselý a nekonfliktní. Stejně tak jeho žena Eva a oba synové. S jejich rodinou a několika dalšími jsme se poznali před lety v dětské ozdravovně v Krkonoších. Naše děti se tam skamarádily a i my jsme od té doby zůstali v kontaktu a nepravidelně se setkáváme.