Sbírka ukončena:

Pomozte prosím se Terezce podívat ven

Vybráno 0 Kč 91 521 Kč
350 000 Kč
 -
153 dárců
Celkem se zapojilo
598 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
96 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte prosím se Terezce podívat ven

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Marie Balážová
Datum přidání
13. 2. 2023
Poslední aktualita

3. 8. 2023 16:05

Svůj boj prohrála 😢

Touto poslední aktualitou,bych chtěla velice poděkovat, všem, kteří přispěly mé Terezce k plošině,aby se mohla občas podívat do školy a za svými kamarády.

Bohužel Terezka svůj boj prohrála .😢.

Děkuji moc ještě jednou všem .

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Plošina pro Terezku,s nevyléčitelnou vzácnou nemoci

 • Ahoj , jmenuji se Terezka a je mi už 15 let. Ve 2,5 letech jsem upadla do kómatu, a lékaři mi diagnostikovali vzácnou nevyléčitelnou nemoc deficitu Lchad. Od té doby dojíždíme s maminkou každý měsíc do Prahy, kde se speciaizují na tuto nemoc. 
 • Do mých šesti let bylo vše jakž takž v pohodě, pak jsme ale ztratili tatínka. Tragicky zahynul při střetu s vlakem. Mé tělo to přestalo zvládat a přišla 1. rabdomyoliza. V nemocnici jsem trávila spoustu času, musela jsem být na kapačkách, které mi byly zavedeny do obou rukou i nohou. 
 • Pak přišla další rabdomyoliza ,další a další a další – mé dětské žíly už to nemohly utáhnout, atak mi lékaři zavedli komůrku, do které mi mohou dát i 10 infuzí najednou. 
 • Všechny ataky rabdomyliózy lékaři zvládli, až na tu 23.
 • Co je to za nemoc?
 • Rabdomyoliza je vlastně rozpad svalů. P
 • Při 23. atace už bylo zasažené srdíčko tak silně, že došlo k jeho selhání. Pan doktor tehdy řekl mojí mamince, že se musí se mnou rozloučit, že je to poslední fáze deficitu Lchad.
 • Děti s deficitem Lchad,při zásahu srdce nepřežívají.
 • Moje maminka se ale odmítla vzdát. Trávila se mnou na JIPce 3,5 měsíce, seděla u mně ve dne v noci, na židli i spala a prosila o zázrak.
 • Zázrak se opravdu stal, odjely jsme domů, ale já, bohužel, na invalidním vozíku.Po všech těch lécích a bez pohybu jsem přibrala i na váze, což vše velmi komplikuje. 
 • S maminkou bydlíme ve 2. patře, a já nebyla na čerstvém vzduchu už 8 měsíců – nedostanu se po schodech s vozíkem. Moje maminka mě neutáhne, proto vás všechny moc prosíme o příspěvek na plošinu, abych mohla zase ven – to je teď moje největší přání. Plošina je pro nás finančně nedostupná. Úřad práce nám bohužel zamítl žádost o příspěvek. Mám 3. stupeň invalidity, maminka se o mně musí starat neustále, a nemůže do práce. Firma 4life you nám plošinu vyrobí, bude to stát 350 000 Kč. Moc prosíme o pomoc. Děkuji vám. Terezka.

Komu pomůžeme? prosíme o pomoc pro Terezku

Terezka se narodila jako zdravé miminko a do dvou let se také normálně vyvíjela. V necelých 2,5 letech věku byla akutně hospitalizovaná s poruchou vědomí a závažnou hypoglykémií v průběhu obyčejné virozy. Bohužel jí bylo diagnostikováno metabolické onemocnění LCHAD, které způsobuje, že organismus neumí dostatečně využít energii z tuků a ta pak dítěti chybí. Častou komplikací jsou hypoglykémie, poškození srdce a jiné potíže, které dítě ohrožují i na životě.

Rodině Terezky se během pár dnů změnil celý život. Najednou měli nemocné dítě, které bylo nuceno pravidelně trávit nějaký čas v nemocnici, a které vyžadovalo mnohem více péče než dítě zdravé. Vzhledem k prognóze této nemoci, která významně zkracuje dožití pacienta, se objevil také všudypřítomný strach o život jejich holčičky.

To, čeho se rodina nejvíce obávala, tedy vážných zdravotních komplikací, se stalo v srpnu 2022. Terezka, nyní už 15letá slečna, musela být hospitalizovaná na JIRP se selháváním srdce. Její stav byl velmi vážný, vlastně úplně nejvážnější. Maminka a starší bratr trávili u Terezky dny i noci a doufali v zázrak. Byli na to sami, neboť tatínek Terezky bohužel v jejích 6 letech tragicky zemřel.

Zázrak se nakonec stal a Terezka se začala velmi pomaloučku uzdravovat. Bohužel však s velkými následky. Slečna, která před srdečním selháním běžně chodila do školy, s holkama na procházky, se najednou nemůže ani posadit.

Většinu dne nyní Terezka leží v posteli, někdy chvíli sedí na vozíku. Má velmi slabé nohy, postižené nemocí, málo energie a síly na jakýkoliv pohyb i na lůžku. Díky náročné léčbě přibrala na váze, což situaci také komplikuje.

Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu je Terezka nucena trávit celé dny v posteli, nebo omezenou dobu na vozíku. Protože však žije s maminkou ve druhém patře, nedostane se po schodech ven. Maminka zažádala o schodolez, aby alespoň někdy mohla Terezka na chvíli ven. Ten jim však nebyl přiznán, neboť podmínky získání schodolezu nezahrnují neuropatii nohou.

Terezka tedy již od srpna 2022 nebyla venku. Pouze jednou, kdy jí pomohli ven hasiči.

Maminka, která celodenně pečuje o dceru na plošinu pro invalidní vozík prostě nevydělá.

Moc prosíme o pomoc se získáním peněz na plošinu na invalidní vozík pro slečnu Terezku.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z vybrané sbírky bychom použili na koupi nového schodolezu, neboť se Terezka z druhého patra nemůže dostat ven. Projít jsme se nebyli už 8 měsíců.

Kdyby se nevybralo tolik, kolik potřebujeme, zkusili bychom koupit použitý.

Terezce to pomůže hlavně k tomu, že se dostane ven a mohla by opět chodit dále do školy. Nemusela by se pokaždé bát, když ji snášejí do sanitky 

Kdyby se zadařilo a vybralo by se více, zaplatily bychom rehabilitace, které ji pomůžou posílit svaly

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 8. 2023 16:05

Svůj boj prohrála 😢

Touto poslední aktualitou,bych chtěla velice poděkovat, všem, kteří přispěly mé Terezce k plošině,aby se mohla občas podívat do školy a za svými kamarády.

Bohužel Terezka svůj boj prohrála .😢.

Děkuji moc ještě jednou všem .

15. 5. 2023 18:56

Lázně ji odmítly kvuly diagnose,rehabilitace v Motole

Ahoj

Chci velice poděkovat všem dárcům, kteří na přispěli,a zároveň je požádat o sdílení naší sbírky.

Nastal čas,kterého jsem se bála a to LÉTO.

Terezka chce ven ,ale bohužel to stále nejde, zkouší se už postavit,ale stále to se to nedaří.Lazne ji odmítly,kvuly své diagnóze,tak začneme rehabilitovat v nemocnici Motol.

Prý nikdy nebude žádná běžkařka,ale aspoň si dojde na toaletu.

Věřím,že je tu mezi námi dost dobrých lidí, které by nám mohlo pomoci,budeme rádi,za každé sdílení,

Je z toho smutná a uplakaná.

Už by chtěla moc ven .Děkuji za každou vaši podporu Maruška s Terezou 

27. 4. 2023 21:16

Dražší plošina ,pro Terezku

Ahoj lidičky zlaté

Zkoušíme prodloužit sbírku, neboť po schůzce a prohlídce domů,nám bylo p.Novotnym který se zabývá schodolezy a plošiny,nám bylo sděleno, že Terezka potřebuje dražší v hodnotě 650 000 Kč.

Schodolez mít nemůže,schody na to nejsou vhodné,a já bych potřebovalo obrovskou sílu ji na nich udržet.

Moc prosím lidi, které nám přispěly, aspoň o sdílení 😔.

Já nevím jak dlouho tu semnou ještě Terezka zůstane 🥹 dopřejte jí se aspoň ještě podívat ven.

Plošina je teď pro nas nejdůležitější co potřebujeme,aby ještě nechvyličku mohla za kamarády .

650 000 Kč,je pro nás obrovská suma.

Proto prosíme 🙏🙏🥹🥹,kdo ještě může přispět nebo aspoň sdílet,budeme moc vděčný .

Děkujeme všem a doufáme,že se najde ještě pár lidí, kteří mé Terezce mohou trošku pomoci,ráda bych už viděla jak se krásně usmívá,a je veselá,jako před tím.

Já mám už jen dcerku ,a sem vděčná za každou minutku kterou trávíme spolu😔. děkuji 

20. 4. 2023 22:07

Schodolez:do školy za kamarády

Tímto chci velice poděkovat všem dárcům, kteří přispěli Terezce ,aby už mohla také občas ven a hlavně mezi své kamarády do školy.

Zatím se nám nepodařilo vybrat částku,kterou potřebujeme ke koupi plošiny.

Sbírku pokusíme ještě prodloužit,a snad se najde někdo,kdo nám zkusím ještě pomoci ke koupi aspoň schodolezu.Pro mě samotnou to chce obrovskou sílu,ji tím schodolezem stáhnout po schodech.Neco už mám natrénované😊,mě teď nic jiného nezbývá,než ji tahat na zádech, neboť ji sanitaci odmítají snášet dolů po schodech.

Budu i já velice vděčná,když nám ještě někdo malinko pomůže,ať můžeme zakoupit aspoň schodolez.

Pár  skvělých lidiček se už našlo kdo naší sbírku podpořil.

Doufám že se snad ještě někdo najde ,a pomůže nám v této těžké situaci,mě samotné už dochází síly 😌

Moc děkujeme Terezka s maminkou 

1. 3. 2023 22:42

Plošina pro Terezku

Děkujeme všem dárcům,a stále doufáme,že se nám podaří ještě něco vybrat,aby jsme konečně mohly na čerstvý vzduchu.Dekujeme

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
2 000 Kč  •  20. 5. 2023 15:38
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  19. 5. 2023 18:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 5. 2023 15:14
Štědrý dárce
200 Kč  •  14. 5. 2023 9:45
DobroDárce
600 Kč  •  9. 5. 2023 19:53
Laskavý dárce
300 Kč  •  8. 5. 2023 8:49
Laskavý dárce
500 Kč  •  4. 5. 2023 15:25
Držte se ❤️
Štědrý dárce
300 Kč  •  29. 4. 2023 22:37
DobroDárce
300 Kč  •  29. 4. 2023 20:14
Velkorysý dárce
600 Kč  •  29. 4. 2023 19:32
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  29. 4. 2023 14:39
Eva V.
600 Kč  •  29. 4. 2023 13:40
klobouk dolů před vaší statečností, jste obě úžasné a moc vás obdivuju
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  29. 4. 2023 11:01
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 4. 2023 10:12
Milý dárce
300 Kč  •  29. 4. 2023 5:59
Milý dárce
1 000 Kč  •  29. 4. 2023 1:03
Luboš
5 000 Kč  •  28. 4. 2023 23:32
Terezko, jsi moc statečná. Přeju Ti, aby se Ti přání splnilo.
Štědrý dárce
300 Kč  •  28. 4. 2023 22:39
Karla
600 Kč  •  28. 4. 2023 22:32
Držím palce ať je co nejlépe
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 4. 2023 21:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat