Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Zdeňkovi – rehabilitace Axon

Vybráno 0 Kč 500 Kč
130 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Zdeňkovi – rehabilitace Axon

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Zdeňkův (bývalý záchranář ZZS JMK) – rehabilitace v Praze v centru Axon (pojišťovna bohužel tento pobyt neproplácí).

Jaký je jeho příběh? 

Zdeňkův příběh nás oslovil natolik, že mu pomáháme společně již několikátý ročník (od roku 2017, kdy se mu změnil život), dělá velké pokroky, i letos můžete pomoci k jeho návratu do běžného života. Zároveň se stal i ambasadorem celé akce. A teď už k jeho příběhu. 

Zdeněk je 43 letý muž, který celý svůj život byl plný energie. Rád cestoval, vyhledával různé zajímavosti, měl obrovské množství zájmů (včelařství, kutilství, akvaristika, jízda na kole), ale jeho největším koníčkem byla zároveň i jeho práce, pracoval jako řidič záchranář u ZZS JMK. Všechno se však změnilo 9. 9. 2017, kdy jsem dostal znenadání cévní mozkovou příhodu.

Prognóza byla nejprve velmi špatná, Ochrnul jsem na celé tělo, dýchal za mě přístroj a dokázal jsem pouze mrkat očima, tento stav už se měl stát trvalým. Lékaři mi nedávali šanci na jakékoliv zlepšení. Po nějakém čase byl ovšem přemístěn do Boskovické nemocnice na ARO, kde pro něj dělali maximum.

Můj stav se začal pomalu, ale jistě zlepšovat, zbavil jsem se plicní ventilace a začal jsem sám dýchat. V tu chvíli nastal další problém, neboť jsem již nemohl být na ARO, byl jsem přeložen na následnou péči a moje rodina se marně snažila najít pro mne tolik potřebnou navazující neurorehabilitační péči. Bohužel marně.

Jediné zařízení, a to Sanatoria Klimkovice, mne byla ochotna přijmout za podmínky zajištěného doprovodu, který má na starosti jak veškerou ošetřovatelskou péči jako hygiena, oblékání, podávání jídla, polohování na posteli, přesun na vozík atd., tak odvoz na jednotlivé procedury.

Po absolvování speciálního rehabilitačního programu RehaBasic se můj stav začal výrazně zlepšovat. Absolvoval jsem každodenní fyzioterapii, kdy se při cvičení stimulovaly všechny končetiny protahováním a stimulací vedoucí k aktivizaci samostatného pohybu. Díky speciálním pohybovým technikám teď sám začínám hýbat rukama, udržím hlavu a za pomoci elektrostimulace hýbu prsty na rukou. Také jsem v rámci logopedie začal přijímat kašovitou stravu a učím se znovu mluvit.

Mentálně jsem zcela v pořádku a o to těžší je pro mě můj nový zdravotní stav, kdy vlastně nemohu nic sám. Nechci se smířit s myšlenkou, že z aktivního jedince, kterým jsem byl a měl plno zájmů, již zůstanu nemohoucí, zcela odkázaný na péči druhých. Zdejší lékaři jsou přesvědčeni, že díky dalšímu pobytu se bude můj stav zlepšovat a pokroky budou výraznější, o čemž jsem i já pevně přesvědčen.

Měsíční pobyt pro samoplátce v rámci tohoto speciálního programu strojí přes 138 000 Kč a ani já, ani moje rodina nejsme schopni takto nákladnou rehabilitaci hradit. 

Bohužel program není hrazen zdravotní pojišťovnou. Zdravotní pojišťovny s námi, komplexními případy, kteří potřebují dlouhodobější rehabilitaci, nepočítají. Pobírám invalidní důchod a příspěvek na péči IV. stupně. Žiji s manželkou a dcerou, které mi velmi pomáhají a jsou mi velkou oporou. 

Partnerka, která se stala mým opatrovníkem, odešla z práce, aby o mě mohla pečovat. Žádné jiné příspěvky od státu nepobírám.
Moc bych si přál absolvovat další neurorehabilitační pobyt v centru Axon, kde bych mohl pokračovat ve zlepšování svého zdravotního stavu, což si přeji nejenom já, ale také všichni mí blízcí." – Zdeněk Mikula

Podpořme společně Zdeňka v možnosti intenzivního cvičení, celý život zachraňoval lidské životy, teď potřebuje naši pomoc. 

https://www.youdreamwerun.cz/zdenek-mikula/ 

https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/609307/fantazie-nonstop-beh-v-blansku-vynesl-pres-milion-korun-splni-prani-15-zdravotne-postizenym-lidem.html 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování Zdeňkova snu, tedy rehabilitace ve specializovaném centru Axon v Praze, které poskytuje potřebnou péči. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  12. 6. 2022 8:44

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat