Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Nikolce – Hipoterapie (rehabilitace)

Vybráno 0 Kč 6 400 Kč
40 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 600 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Nikolce – Hipoterapie (rehabilitace)

Vybráno 0 Kč 6 400 Kč
40 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Nikolčin hipoterapie (rehabilitace s koníky) 

Jaký je její příběh? 

Nikolka je pětiletá holčička s kombinovaným postižením. V těhotenství ani po porodu nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo něco být v nepořádku. Až kolem třetího měsíce se začalo ukazovat, že její vývoj neprobíhá, jak by měl. Byli jsme odesláni do poradny pro rizikové novorozence a kojence a poté do různých odborných ambulancí jako je neurologie, genetika, endokrinologie, gastroenterologie, imunologie. 

Jako miminko trpěla na opakované bronchitidy a zápaly plic, tak nám přibyla ještě alergologie. Na neurologii si prošla spoustou vyšetření. Třikrát jsme byly hospitalizovány i v Praze ve Všeobecné fakultní nemocnici, kde se zajišťovaly případné metabolické a genetické vady. Postupně se zjistilo, že má centrální svalový hypotonický syndrom, mikrocefalii, sníženou tvorbu růstového hormonu, epilepsii s velmi dlouhými a velmi závažnými záchvatovými stavy, těžkou mentální retardaci, kraniofaciální dysmorfii, sníženou funkci štítné žlázy. 

Dosud se nepřišlo na to, co Nikolce je a zatím stále nemá určenou žádnou konečnou diagnózu. V pěti měsících začala cvičit v Boskovicích Vojtovu metodu a v jejích osmi měsících jsme přešli na rehabilitaci k paní Vallové do Tišnova, kam jsme jezdili jednou týdně a doma jsme cvičili Vojtovu metodu každý den čtyřikrát denně po dobu pěti let. 

Nikolka nechodí, nemluví, nosí plínky, sama se nenají, nenapije, neumí pokousat jídlo. Je vlastně pořád malé miminko vyžadující neustálou péči. Ale díky Vojtově metodě Nikolka leze po čtyřech, sedí a s oporou se postaví. Od září navštěvuje dva dny v týdnu přípravnou třídu Základní školy speciální v Blansku. 

Nikolka je, i přes všechny potíže a celkem 27 hospitalizací, veselá a zvědavá holčička. Ráda se dívá na pohádky, má ráda knížky s pohyblivými prvky a ráda si hraje se svými oblíbenými hračkami a se svým starším bratrem.

Naším největším snem je, aby se Nikolka naučila chodit. Vojtovu metodu jsme však již ukončili, protože Nikolce již nic nového nepřinášela a Nikolka již u cvičení nespolupracovala. V lednu jsme proto začali jezdit na hipoterapii. Jízda na koníkovi se Nikolce moc líbí a pomáhá jí ke zlepšení jejího stavu. Hipoterapie je však finančně náročná, proto je naším snem příspěvek na hipoterapii, který by nám umožnil v hipoterapii dále pokračovat. 

https://www.youdreamwerun.cz/nikol-f/ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování Nikolčina snu, tedy na hipoterapii. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 6. 2022 20:02
Pavla
5 000 Kč  •  12. 6. 2022 9:55
Ať se sny plní ♥️
DobroDárce
100 Kč  •  11. 6. 2022 12:57
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  10. 6. 2022 20:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat