Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Michalovi – rehabilitace Klimkovice

Vybráno 0 Kč 0 Kč
125 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Michalovi – rehabilitace Klimkovice

Vybráno 0 Kč 0 Kč
125 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Michalův rehabilitace v Klimkovicích, díky kterým by se mohl zlepšovat jeho zdravotní i mentální stav. 

Jaký je jeho příběh? 

Michael následkem autonehody utrpěl závažné poranění mozku a zoufale potřebuje neurorehabilitaci. Trpí spastickou kvadruparézou (ochrnutí všech končetin) a poruchou polykání.

NEHODA

Bratr byl v kómatu, který trval 6 dlouhých a velmi stresujících měsíců. Byli jsme varováni, že se možná nikdy neprobere a jestli ano, tak že bude velmi limitován ve svém životě.

Věnovali jsem hodiny senzorické stimulaci. Za bratrem jsme jako rodina denně chodili, mluvili na něj, vyprávěli mu rodinné příběhy prožité v minulosti i současné dění, pouštěli oblíbenou hudbu, zpívali oblíbené písně. Michael se nám vrátil - opět nabyl vědomí.

ALE, NEMŮŽU SE HÝBAT

Všichni jsem byli z této události moc šťastni, ale probuzením to vlastně všechno začalo a před námi byla a stále je dlouhá cesta. Následkem poranění se mu rozvinula rozsáhlá spasticita a dlouhodobá fyzická nečinnost zapříčinila podstatné omezení celkové hybnosti. Došlo k výraznému zkrácení šlach a svalů na rukou i nohou a svalů po celém těle. Všechny svaly v těle jsou v neustálém napětí a nedovolují mu žádný pohyb těla. Vzhledem k vytvoření zkrácenin nedokáže již plněn a táhnout ruce ani nohy. Byl vždy velmi nezávislý, zábavný a společenský, je najednou zcela odkázán na pomoc druhých.

Tento způsob života jsme, jak můj bratr, tak celá rodina nechtěli akceptovat! Po velkém úsilí se nám podařilo dostat Michaela na speciální neurorehabilitaci a přes dřinu a pot začaly nastávat malé změny a jeho stav se začal zlepšovat. Začal se obnovovat pohyb v pravé části těla a započal úchop pravou rukou. Také již můžeme s Michaelem komunikovat. Téměř po 2 letech opět začal mluvit nahlas.

DALŠÍ KROK – PROSÍM POMOZTE MI POKRAČOVAT

Na zlepšení Michaelova zdravotního stavu jsme již vynaložili hodně finančních prostředků včetně životních úspor. Neurorehabilitace je finančně velmi náročná a jeho zdravotní stav vyžaduje dlouhodobou speciální intenzivní neurorehabilitaci, která by vedla ke zlepšení jeho fyzického i psychického stavu.

Pojišťovna bohužel s uhrazením léčebného programu ani při takto závažných postižení nepočítá a rehabilitaci nehradí. Bohužel nemáme finanční prostředky takto nákladnou léčbu hradit. Jen pro představu, měsíc intenzivní neurorehabilitace stojí přes sto tisíc Kč.

Zachoval si pozitivní náladu a s překážkami bojuje každý den. Dobře si uvědomuje, jak jsou rehabilitační cvičení potřebná a velmi si přeje, aby v budoucnu opět získal určitou samostatnost. Nehodlá se smířit s myšlenkou, že by další polovinu života měl prožít už jen jako nemohoucí, odkázaný jen na pomoc druhých.

https://www.youdreamwerun.cz/michael-koca/ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování Michalova snu, tedy rehabilitace v Klimkovicích, díky kterým bude moci zlepšovat jeho zdravotní stav. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat