Sbírka ukončena:

#PLNIMESNY Daliborovi – Výlety lodí a pobyt v Polsku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
100 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
6 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

#PLNIMESNY Daliborovi – Výlety lodí a pobyt v Polsku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
You Dream We run
Datum přidání
9. 6. 2022

Představení sbírky

Již 8. rokem pořádáme největší sportovně charitativní akci v ČR – You Dream We Run, kde se snažíme společně se širokou veřejností plnit sny handicapovaným. V letošním roce nás napadlo dát možnost přispět na tyto sny i lidem, kteří se zapojit nemohou nebo chtějí přispět pouze finanční částkou.  

(video z roku 2019) 

Všechny prostředky vybrané na této platformě budou použity na financování celkem 9 snů (naleznete je na profilu organizace). 

Děkujeme za podporu ♥. Pokud se budete chtít zúčastnit samotné akce budeme moc rádi. 

Důležité odkazy, co by Vás mohli zajímat: 

Informace o naší organizaci: https://www.youdreamwerun.cz/spolek-prosen/

Informace o akci YDWR: https://www.youdreamwerun.cz/

Komu pomůžeme?

V letošním roce je naší snahou splnit sny 9 hendikepovaným, jedním ze snů je i ten Daliborův miluje lodě a rád by navštívil Polsko, kde by mohl výletovat na lodích. 

Jaký je jeho příběh? 

Bohužel už začátek svého života neměl lehký, s porodní váhou 700 gramů mu nedávali příliš mnoho šancí na život. Ale bojoval on, i jeho úžasná mamka, která poctivým cvičením a péčí, drží Dáju na nohou. A to doslova. Samostatná chůze je jeho velký sen, bohužel zatím nesplnitelný.

dětskou mozkovou obrnu, VP-Shunt a také epilepsii, navíc ztrácí zrak. Daliborek musí být pod 24 hodinovým dozorem. Každý rok absolvuje neurorehabilitační pobyt v Klimkovicích, který je pro něj nutností. Na rehabilitacích posiluje svaly, které díky dětské mozkové obrně nefungují, protahuje zkrácené šlachy, zlepšuje se v motorice. Je to boj a velká dřina, aby neskončil trvale na vozíčku.
Psychicky mu také pomáhá pobyt s kamarády, se kterými se v lázních pravidelně setkává. 

Rád hraje karty, miluje hudbu, svého psa Clifa a morče. Jeho novým koníčkem je sborový zpěv, i když zkoušky jsou fyzicky hodně náročné pro něj i pro mamku. Byl dokonce plnohodnotným členem sboru „Ostrava zpívá gospel“. Jeho maminka mu věnuje veškerý svůj čas a všechnu svoji sílu. Rád jezdí vlakem a užívá si dny, kdy ho maminka vozí do speciální školy MHD.

Všeobecně cestování a výlety jsou pro Dáju velkým zážitkem. S velkými obavami předloni naplánovali a vyzkoušeli odcestovat do Polska k Baltskému moři, kde nejsou tak vysoké teploty. Dája se okamžitě zamiloval a opět touží po pobytu u moře a velice ho lákají výlety na lodích. 

Vzhledem k jeho zdravotnímu hendikepu a postupné ztrátě zraku se snaží mu jeho tužby a přání splnit co nejdříve. Pobyt u moře je však pro Dájovu rodinu velice nákladná. Proto nadšeně uvítali možnost splnit Dájův sen prostřednictvím charitativní akce You Dream We Run. Pobyt u moře pro Daliborka doporučen jak vzhledem ke zdravotnímu stavu, tak mu samozřejmě neuvěřitelně poůže i psychicky. 

https://www.youdreamwerun.cz/dalibor-k/ 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na financování Daliborova snu, tedy pobyt v Polsku a výlety na lodích, kde to má tak rád. Sny jsou předávány hned po skončení akce. 

Pokud vybere více, darujeme tyto prostředky jiným organizacím (spolupracujeme např. s Domovem Olga, DD Černá hora). Od roku 2017 finančně podporujeme (jeho rehabilitace) také bývalého záchranáře Zdeňka Mikuly, který se stal patronem našeho charitativního běhu. Vše lze velice snadno dohledat na našem transparentním účtu.

Pokud se sen nepodaří splnit, prostředky se převedou na příští ročník akce, zůstávají na transparentním účtu nebo jsou proplaceny za léčebné výlohy oproti faktuře danému jedinci. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat