Pionýr, z.s. – Pionýrská skupina SMĚR

Jsme mladý kolektiv přátel, který vytváří volnočasový program pro děti a mládež po celý rok. Podnikáme víkendové akce, oddílové schůzky a tábor. Činnost máme zaměřenou na tradičně tábornickou.

1 Vytvořených sbírek
50 467 Kč Celkem vybráno

Ukončené sbírky

Více o organizaci

Kdo jsme

Jsme mladá parta kamarádů, která má společný cíl. Vytvářet volnočasový program pro děti a mládež. V našem volném čase vytváříme pro děti oddílové schůzky, víkendové akce na našem tábořišti v Široké Nivě, jednodenní výlety různě po republice a nakonec i 14-ti denní letní tábor. A to vše zadarmo.

Vzdělávání

Naši instruktoři i vedoucí jsou pravidelně školeni. Předáváme si mnohé zkušenosti mezi sebou, jezdíme pravidelně na školení pořadající Pionýrem, ale využíváme i dalších možností. Naši vedoucí se například účastnili kurzu Minutového řečníka nebo si vyslechli zkušenosti učitelů z MŠ a ZŠ. Všechny nové poznatky se snažíme zahrnout do našeho konceptu a zlepšit tak naši činnost. U dětí se snažíme rozvíjet nejrůznější dovednosti od umění spolupráce v týmu, soutěživost, kreativitu, ale i to, že ne vždy musí vzejít jeden vítěz. A mnoho dalšího. 

Proč to děláme a pro koho

Většina z nás v režimu oddílu a táborů sama vyrostla a dělá nám radost pokračovat v tom, co započali ti před námi. Baví nás s dětmi pracovat, věnovat se jim a rozvíjet jejich silné i slabé stránky. Účastnit se našich akcí může kdokoli ve věku 6–15 let i bez registrace, tábory jsou pro děti od 8 let. 

Jak to všechno začalo

Psal se rok 1975, kdy se dala dohromady skupinka mladých lidí a začala s prvním táborem pro děti na Široké Nivě. Tehdy ještě na zelené louce. Jak šel čas, společně tvořili a stavěli táborovou základnu a vytvářeli zázemí i v Ostravě. Prvně dřevostavbu chaty, poté další budovy jídelny, latrín, kuchyně. V roce 1990 při politických změnách se uskupení rozhodlo připojit k Pionýru, který v té době prošel radikální změnou. Žádná politická propaganda, žádné povinnosti vůči režimu. Pouze podpora mladistvých a práce s dětmi. Díky tomu máme i dnes značnou podporu ze strany Pionýra, a to jak finanční, tak i v množství spřízněných oddílů v republice.

Dnes

V dnešních dnech je skupina tvořena mladými lidmi, průměrný věk našich vedoucích a instruktorů je 20 let. Díky ne příliš rozdílnému věku mezi námi a dětmi, chápeme lépe jejich zájmy a můžeme s nimi komunikovat o aktuálních trendech. Zároveň se jim snažíme předat něco, co jinde jen tak nezažijí. Tábornický život. Život bez sociálních sítí a mobilu. Zážitky, které jsme zažívali my jako malí a i ti před námi.

Do našich akcí se snažíme dát kus nás. Každá akce je v určitém tématu s příběhem, kterým děti postupně procházejí a mnohdy ho samy tvoří. Výjimkou nejsou ani různé divadelní scénky doplňující příběhové linky, které děti opravdu milují.

Scházíme se každý týden v oddíle v Ostravě Hrabůvce. Víkendové akce pořádáme jednou měsíčně. Vrcholem roku je pro nás letní tábor druhých čtrnáct dní v červenci.

Rychlé kontakty

Web: https://www.pssmer.pionyr.cz
E-mail: Zemba.v@seznam.cz
Telefon: 731 746 388

Sociální sítě