Ahoj, jmenuju se Lukáš a v současné době podnikám pěší cestu z Olomouce až do dalekého Íránu a jelikož ji podnikám z ryze sobeckých důvodů, rád bych potenciál téhle cesty využil i pro vykonání něčeho dobrého.
Spojil jsem se proto s Dětským domovem v Olomouci a ten by rád po více než 20 letech vyměnil kuchyňské linky v šesti rodinných jednotkách, nicméně na tuto investici nezabývají v rozpočtu domova dostatečné prostředky.
Možná se ptáte, co je to vlastně rodinná jednotka. Jak výstižně řekl pan ředitel, domov se stará o děti, o které se z nějakého důvodu rodiče postarat nemůžou, o některé se starat nechtějí a někteří rodiče to ani neumí a tak jsou děti státem umístěny do tohoto ústavu. Rodinná jednotka je, zjednodušeně řečeno, skupina 6–8 dětí, kterým tato jednotka nahrazuje opravdovou rodinu. Děti tu mají své strejdy a tety (tím ošklivým slovem vychovatele a vychovatelky), kteří jim svým způsobem nahrazují rodiče a každá z rodinných jednotek má i svou domácnost.










