Jmenuji se Pavla, je mi 35 let a narodila jsem se s dětskou mozkovou obrnou. Celý život se pohybuji na vozíku a kromě toho mám i poškozený zrak, který mi každodenní život ještě více komplikuje. Přesto se nevzdávám – mým velkým snem je postavit se z vozíku na vlastní nohy a jednou třeba chodit sama pomocí chodítka nebo tříbodových berlí. V tom mi výrazně pomáhají neurorehabilitace, na které jsem začala pravidelně docházet do Centra Sarema v Brně. Tyto rehabilitace mi výrazně zlepšují hybnost a kvalitu života – bohužel je však nehradí pojišťovna. Proto jsem se rozhodla zveřejnit tuto sbírku a požádat vás o pomoc.










