Sbírka je určena pro kněze, děkana Jiřího Dobeše, který skromností sobě vlastní, sloužil po 30 let kněžskou službu ve farnosti Třebíč – město. Za tu dobu se plně věnoval jak farníkům, tak všem a všemu potřebnému. Připravoval prvokomunikanty (děti i dospělé k prvnímu svatému přijímání), biřmovance, docházel za nemocnými a umírajícími, inicioval pravidelné poutě u Kostelíčka, podporoval vznik setkávání maminek s dětmi, mladých a podpořil vznik kluboven přímo na faře; za jeho působení se podařilo během deseti let vybrat na nové varhany, kompletně zrekonstruovat střechu kostela, kostel na starém hřbitově, faru v nedaleké Starči a dát život farnímu sadu Ráj. Slouží mše svaté táborníkům, je srdečně vítán na rodinných oslavách farníků a v neposlední řadě je vděčným strávníkem. :) Posledním velkým počinem je celková revitalizace farní zahrady Martinka. Z běžně uživatelské zahrady se stal prostor pro veřejné setkávání, místem pro rodiny, prostorem pro kulturní aktivity a příležitostí k setkávání se nejen v rámci farnosti. To je malý výčet toho, na čem má Otec Jiří nemalé zásluhy. Na faře ho zastihnete jen zřídka. Je knězem plně činným jak duchovně, tak fyzicky. Svůj volný čas či dovolenou věnuje brigádám v jiných farnostech. Na čem si jednou, dvakrát za rok ujede, to je farní cyklovýlet.