Sbírka ukončena:

Sbírka na osobní asistenci a odlehčovací službu pro Gitku

Vybráno 0 Kč 400 Kč
45 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
200 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sbírka na osobní asistenci a odlehčovací službu pro Gitku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Michalcová
Datum přidání
13. 3. 2024

Představení sbírky

Dobrý den, jmenuji se Lucie, maminka nyní již 14ti leté dcery Gitušky, která navštěvuje 5. ročník speciální školy pro hendikepované při centru Arpida v Českých Budějovicích, kam Gitka každodenně dojíždí z domova vzdáleného 75km (což je jedna cesta). 

Přes prázdniny mamka využívá službu stacionář nebo odlehčovací službu při centru Arpida. Aby mamka mohla chodit do práce a já tím pádem nepřišla o kontakt s kamarády ze školy a různé jiné aktivity s tím spojené. Tyto služby jsou pro nás moc drahé a tak se mamka snaží to všechno po finanční stránce zvládat, jak se dá, ale moc se nedaří. 

Jinak co bych o sobě ráda napsala.. jsem kamarádská, společenská, ráa pomáhám ostatním, když je to v mých silách. 2× do roka jezdím do dětské léčebny pohybových poruch do Boskovic.  V říjnu loňského roku jsem byla na operaci s kolenem, kde mi dávali kostní kloubní dlahy do vnitřní strany na zpevnění, aby nedošlo k další zlomenině.

Po různých kontrolách po operaci jsem začala rehabilitovat v Boskovicích, což moc nešlo. Během rozcvičování docházelo k otokům stehen. V Praze byla Gitka zařazena do programu v rehabilitačním centru, kde by se měla snad rozhýbat levá noha, protože se o ní vůbec neopře, ani nepřizvedne. Jen doufám, že nebude muset Gitka na novou reoperaci. 

Při jakékoliv manipulaci s Gitkou ji musím nosit v rukách. Jsem na ni sama. Gituška má ještě brášku, který chodí do 1.třídy a sem tam i on pomáhá.

Komu pomůžeme?

Gitka je nyní 14ti letá holčina, která je velmi společenská, přátelská, komunikativní. Ráda se dozvídá nové věci a je hrozně zvědavá. Chodí do 5. třídy do Arpidy v Českých Budějovicích, kam každý den dojíždí. V době veškerých prázdnin svůj čas tráví ve stacionáři, na odlehčovací službě i má zařízenou osobní asistenci. Tyto služby navštěvuje ráda, protože podnikají různé výlety, akce. Moje mamka musí chodit do práce a nemůže se mnou být doma. Jelikož  se ceny změnili a vše se zdražuje, tak už je to více náročné. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze by se použili na zaplacení osobní asistence, stacionáře v době jakýchkoliv prázdnin a odlehčovací služby atd…                                                                                                                   

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  6. 5. 2024 19:47
Štědrý dárce
100 Kč  •  2. 4. 2024 20:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat