Ortopedické pomůcky pro Dominika

Collected 0 Kč 12 311 Kč
from 15 000 Kč
6 days
till completion

We are always up for a good deed, join us! We hand over 100% of your donation.

Donate Share

We verify all collections

We verify all collections

Creator
Aneta Misařová
Date added
22. 4. 2024

Představení sbírky

Jmenuji se Aneta a mám ve výhradní péči dva syny. Mladší syn Dominik je velmi aktivní a zvídavý chlapec, který se od mala potýká s řadou zdravotních problémů. Děti vychovávám sama a snažím se jim zajistit vše, co potřebují ke zdravému vývoji. Jako matka samoživitelka nejsem bohužel schopna z jednoho platu synovi pořídit speciální ortopedické a rehabilitační pomůcky, které potřebuje ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Potíže, které Dominik má mu ztěžují každodenní aktivity. 

Komu pomůžeme?

Dominik měl velmi komplikovaný porod, jehož vlivem došlo ke zpomalení psychomotorického vývoje. V ranném věku jsme absolvovali sérii rehabilitací – Vojtova metoda.  Krátce po tom, co se naučil chodit se začalo projevovat špatné držení těla a valgozita, což je aktuálně největší problém. Bohužel v minulosti nedošlo k řešení, neboť mi lékaři tvrdili, že se to srovná a nedali žádná další doporučení. Po změně pediatra jsme dostali žádanku na ortopedii a následně doporučení na fyzioterapii neboť je to v tomto věku – 6 let již nemalý problém. S valgozitou souvisí celkové špatné držení těla, a proto Dominik potřebuje dané speciální pomůcky. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky bych ráda použila na koupi nové speciální obuvi značky Beda, které splňují vlastnosti obuvi, která je pro tuto vadu nejvhodnějsí. Ortopedické podložky Muffík na rehabilitaci. Jedná se o tzv.puzzle s různým typem povrchu. Tyto puzzle jsou vyvinuty pro správné utvoření nožní klenby a posílení celého svalového tonusu dolních končetin a středu těla.  Další ortopedickou pomůckou, kterou bych chtěla zakoupit je balanční deska, která přispěje ke zpevnění středu těla a aktivuje svaly dolních končetin. V neposlední řadě bych synovi chtěla zakoupit novou ortopedickou matraci, která napomůže ke zdravému spánku. 

Do you want to leave a message for the project creator?

To view or add a message, you must be logged in on Facebook and have third-party cookies enabled in your browser.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

CK
10 000 Kč  •  12. 6. 2024 10:14
Pohyb je zivot, ad se dari !
DobroDárce
111 Kč  •  8. 5. 2024 8:29
Laskavý dárce
200 Kč  •  24. 4. 2024 13:02
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 4. 2024 11:52
Petra H.
200 Kč  •  24. 4. 2024 11:39
Držte se ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  24. 4. 2024 9:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Messages

Petra H.
200 Kč  •  24. 4. 2024 11:39
Držte se ❤️
CK
10 000 Kč  •  12. 6. 2024 10:14
Pohyb je zivot, ad se dari !
DobroDárce
111 Kč  •  8. 5. 2024 8:29
Laskavý dárce
200 Kč  •  24. 4. 2024 13:02
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  24. 4. 2024 11:52
Dárce, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  24. 4. 2024 9:37

Other contributors

This charitable collection falls under the public collection established by the organizer and is organized for the benefit of the recipient.

Do you want to create a project or a story?

Start collecting