2. 11. 2025 12:12
Vážení a milí dárci,
v roce 2023 nám byla nabídnuta společností Swiss Life Select Česká republika finanční pomoc pro nákup dalších ortézek pro našeho syna Honzíka. Za dar společnosti Swiss Life Select a jejím zaměstnancům ze srdce děkujeme.
Synovy první ortézy jsme pořídili z rodinného rozpočtu, protože pojišťovna tyto ortézy nehradí. Z ortéz Honzík časem vyrostl a zvažovali jsme ortézky druhé, ovšem pro jejich cenovou náročnost jsme váhali. V tu dobu jsme obdrželi Vaši nabídku finančního daru na jejich pořízení. To rozhodlo. Vzhledem k mnoha okolnostem jsme se do multioborové ambulance na posouzení vhodnosti druhých ortéz dostali až v 11/2024. Noha v té chvíli pro své zatuhnutí nedokázala dosáhnout potřebného úhlu a lékařské konzilium ortézy nedoporučilo. Doporučena nám byla operace s tím, že „šance“, jak operaci zvrátit bylo navrženo redresní sádrování. Avšak bez zaručeného výsledku. My jsme tuto novou metodu akceptovali. Termín operace byl stanoven na 06/2025 a sádrování bylo načasováno tak, aby skončilo bezprostředně před operací. Začali jsme tedy sádrovat a Honzík nosil sádru 6 týdnů, přičemž každý jeden týden se noha přesádrovala do lepšího úhlu. Už po 3–4 sádře bylo jasné, že dochází k velkému zlepšení úhlu nohy, achilovka se protahovala a pata se při došlápnutí dostala téměř na zem. Nakonec jsme se dostali do bodu, kdy pominula indikace k operaci. Po sundání posledních sáder jsme nastoupili na dvoutýdenní intenzivní rehabilitační pobyt do nemocnice Motol, odkud jsme se přesunuli na 8 týdnů do odborného léčebného ústavu v Janských Lázních. Celé léto Honzík procvičil a výrazně se zlepšil jeho pohybový vzorec. Je více sebejistý, na schodech začal střídat nohy, pokouší se skákat. Z Motola nás poslali znovu do multioborové ambulance, kde se lékařské konzilium shodlo, že ortézky jsou v nynější situaci nejlepší možné řešení. Nyní již má Honzík sescanované nohy a čekáme na zhotovení druhých ortézek, které budeme financovat také penězi, které jsme získali díky Vaší pomoci.
Velice si vážíme Vaší laskavosti a posíláme ještě jedno velké poděkování.
S velkou vděčností Markéta, Oto a Honzík