Jsem osmiletá Emmička. Bydlím společně s maminkou a nemocnou babičkou v Praze. Narodila jsem se jako zdravé miminko a užívala si všech radovánek. V pěti letech se mi změnil kompletně život. Začala jsem být nemocná, projevovalo se to tím, že jsem ve školce nestačila svým vrstevníkům, padala jsem a neušla jsem tempo procházek a nezvládala jsem ostatní pohybové aktivity. Pak jsem začala navštěvovat často lékaře a začala jsem hodně času trávit s maminkou v nemocnicích. Začala jsem jezdit na pravidelné infuze. Na delší trasy jsem musela začít jezdit na velkém kočárku, protože maminka z mého nošení byla na operaci krční páteře a byla moc unavená
. Abych mohla zpět začít chodit sama a nepoužívat kočár a doprovod asistenta, potřebuji ke své léčbě speciální ortézy, které se vyrábějí pouze ve Vídni a jsou moc drahé. My s maminkou na ně nemáme dostatek peněz.









