Úspěšně vybráno:

Složili jste se na ortézky pro Sofinku

Vybráno 0 Kč 182 155 Kč
180 000 Kč
 -
111 dárců
Celkem se zapojilo
1 641 Kč
Průměrná výše daru
120 000 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na ortézky pro Sofinku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Denisa Mataskova
Datum přidání
6. 3. 2023
Poslední aktualita

5. 4. 2023 16:34

Díky všem ! ❤️

Tímto by jsme vám všem chtěli poděkovat ! Sdílení , příspěvky a podpora od vás byla úžasná ! Velké díky patří rodině a přátelům a hlavně panu NOVÁKOVI (MADE) ! Maminka , tatínek Sophia a malinkej bráška Joshua !❤️

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Ráda bych vám představila naši dceru Sophii Bellu, narodila se ve 28tt akutním císařským řezem, to způsobilo lavinu zdravotních problémů. Momentálně náš největší problém který musíme řešit je že Sophie nechodí sama bez opory a špatně stačí nožičky což ji znemožňuje chůzi. Má diagnostikováno DMO (dětskou mozkovou obrnu ) ale máme velikou šanci normální chůze ale k tomu potřebujeme ortézy ,které naší dceři nohy za určitý čas srovnají do zdravé polohy a zároveň procvičí aby se její šlachy a svaly nezkracovaly a tak ji umožní samotnou chůzi i zdravý postoj .Bohužel tím že má spasticitu levostranně tak nožičky se nám začali stáčet hodně vnitřně  až teď během 2 měsíců tak jsme museli začít jednat velmi rychle  a zjistili že opravdu ortézy na obě nohy  nutně potřebuje a to co nejdříve aby se nohy přestali vytáčet dál a nenastaly další komplikace. Peníze tedy potřebujeme sehnat na ortezy ktere jsou sice drahé ale funkční.

Komu pomůžeme?

Po porodu byla Sophia  oživována a převezena na oddělení intenzivní péče. Musela být intubovana. Neuměla sama dýchat , krvácení do mozku kvůli nedostatku kyslíku  ( 10 minut v děloze a 5 minut resuscitace ) se krvácení do 3 dnů vytratilo . Zjištění že polykací a sací reflex nebyl vyvinutý byl veliký problém , jelikož příjem potravy byl přes sondu a několikrát se tím dusila a nakonec i vdechla mléko do plic . Od 5 měsíců byl dceři zavedena PEG sonda do žaludku a do 3 let jsme krmili výhradně přes stříkačku .  Nakonec se přes velmi velké úsilí sofinka naučila pít a jist ale stále jsme u kašovité stravy někdy zvládne i menší kousky ale ještě sama nežvýká.  Sophii jsou momentálně 4 roky a ještě nechodí ale dosáhly jsme neuvěřitelných zázraku doktoři  nevěřili že bude na tom tak jako je teď , je to moudrá a usměvavá slečna z chutí do života  . Momentálně Sophia obchází nábytek ale zatím se boji pustit ale kvůli svalové distrofii   Se Sofince stačí silně nožičky dopředu  a právě  proto vás žádáme o pomoc má velkou šanci že bude chodit ale ortézy které potřebujeme vyjdou na cca 7.500 € což je velká částka ale chceme naši dceři dopřát všechno co jde a udělat vše proto aby chodila. Proto vás prosíme o pomoc aby mohla naše dcera normálně chodit , běhat a hrát si jako každé dítě . 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly použity na ortezy které nám udělají na míru ve Vídni v ceně jsou zahrnuty ortezy + další návštěvy na které budeme muset dojíždět na úpravu ortezek. Tyto ortezy jsou schopny srovnat naši dceři nohy tak aby mohla kvalitně chodit. Pokud by se nevybrala cílová částka vybrané finance pošleme do firmy kde ortezy vyrábějí (Pohlig) a skusime oslovit další nadaci .Pokud by se vybralo více peníze by byly použity na rehabilitace v Armandi kam dochazime každé 2 měsíce.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

5. 4. 2023 16:34

Díky všem ! ❤️

Tímto by jsme vám všem chtěli poděkovat ! Sdílení , příspěvky a podpora od vás byla úžasná ! Velké díky patří rodině a přátelům a hlavně panu NOVÁKOVI (MADE) ! Maminka , tatínek Sophia a malinkej bráška Joshua !❤️

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
120 000 Kč  •  5. 4. 2023 9:27
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  27. 3. 2023 23:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 3. 2023 10:14
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  24. 3. 2023 20:39
Jan G.
600 Kč  •  24. 3. 2023 11:05
Lord is good
Velkorysý dárce
150 Kč  •  23. 3. 2023 21:44
Milý dárce
1 111 Kč  •  23. 3. 2023 14:50
DobroDárce
200 Kč  •  23. 3. 2023 13:13
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  23. 3. 2023 12:43
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  21. 3. 2023 21:55
Velkorysý dárce
600 Kč  •  21. 3. 2023 16:21
Štědrý dárce
500 Kč  •  21. 3. 2023 12:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat