Od narození cvičil Mikulášek vojtovu metodu. Následně bobath koncept a už 1 rok a 4 měsíce navštěvuje neuro-rehabilitace, nejdříve v Arcadě v Ostravě a nyní rhb Pokrok také v Ostravě. Z počátku to vypadalo, že bude snad jen ležet, ale Miki je velký bojovník – za poslední rok ušel velký kus cesty – začal se plazit, nyní umí vysoký klek a postavit se u křesla či jiné opory.
Má velikou šanci, že by jednou mohl chodit, ovšem jeho pravá nožka je dost špatná a v tomto by mu velice pomohly ortézky Pohlig z Vídně. Cvičení a nošení těchto ortézek by mu mohlo zachránit nožičku od operace achilovky. Achilovku má hodně zkrácenou, nohu má na špičce a vtočenou dovnitř. Bez ortézek nebude moci se nikdy postavit či dokonce chodit. Díky celodennímu nošení ortézek si umí mozek zapamatovat nové postavení nožky již po 8 týdnech.