Sbírka ukončena:

Oprava zubů

Vybráno 0 Kč 600 Kč
150 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
600 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Oprava zubů

Vybráno 0 Kč 600 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lukáš Heinrich
Datum přidání
8. 3. 2024
Poslední aktualita

18. 5. 2024 8:29

Díky

Zdendo :-) Aspoň někdo díky

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Dobrý den, dostal sem se do situace, kdy sem musel odejít od svého zubaře, ale našel sem pouze zubaře bez zdravotní pojišťovny. Veškerá léčba probíhá na doporučení lékaře a nejedná se o estetický zákrok. 

Komu pomůžeme?

Jmenuji se Lukáš, je mi 36, začalo to jako u každého všechno bylo v pohodě a najednou se začali objevovat kazy, byl opraven zub u kterého i proběhlo čištění kanálků a nasazena korunka to bylo celkem asi 8000,- zároveň se musel opravit zub vedle, tudíž byl obroušen a nasazena opět korunka a další peníze. Ihned se objevil kaz na špičáku, který byl ošetřen a zaplombován. Problém nastal ihned u prvního zubu, který bolel a začali se dělat váčky, když sem to řekl svému zubaři , koukal na rentgen a řekl no uvidíme časem, takhle to bylo ještě jednou. Neváhal sem a po čase sem odešel a hledal jiného. Zubaři v okolí nejsou a našel sem pouze soukromého v Liberci.

Zde bylo ihned po rentgenu zjištěno, že na první zubu byly špatně udělané kanálky a je tam veliký zánět, zároveň, při broušení zubu byla porušená korunka broušením i špatně nasazená i opravený zub měl kaz … Nebudu rozepisovat že vše co mám opravené je špatně a začala oprava. Už sem se dostal do situace, kterou jsem řešil půjčkou 100 000,- ale to je pouze na opravy, peníze zmizely u 4té navštěvy. Teď mě čekají 3 korunky a další nezbytné opravy zubů na které už bohužel nemám peníze.

Žiji sám mám dceru která má bohužel autismus, tak musím peníze řešit i jinde a na další půjčku bohužel nedosáhnu. Prosím tedy o pomoc aspoň abych se dal dohromady základ a mohl se starat i o svou dceru.

Je mi velmi trapné žádat o peníze zrovna na zuby. Všem moc děkuji.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Oprava zubů a kazů, extrakce zubů, mikroskopické endodoncie, keramické korunky, postedontické dostavby, 3D CBCT snímky, revize  a jiné potřebné úkony k opravě zubů.

Moc všem děkuji i za malou pomoc.

Léčba je z hlediska funkčního nikoliv estetického a celá léčba je doporučena lékařem. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 5. 2024 8:29

Díky

Zdendo :-) Aspoň někdo díky

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Zdeněk3358
600 Kč  •  8. 3. 2024 18:16
Zuby jsou fakt děs taky na to trpím tak aspoň něco málo přispějí

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat