Naše orlovna v Ostravě-Třebovicích, která byla postavena před 90 lety díky ochotě, nadšení a nasazení tehdejších členů, je v havarijním stavu. Vlivem stáří budovy došlo k nenávratnému poškození střešní konstrukce a bezprostředně hrozí zřícení střechy. To by znamenalo zánik celé orlovny, protože škody by byly nenapravitelné. Až do září 2022, kdy k události došlo, byla naše orlovna centrem sportovního života naší městské části a využívali ji lidé i mimo náš městský obvod. Vypisovat zde, kolik spolků, klubů a organizací orlovnu, mimo naše vlastní členy, využívalo, by vydalo na množství řádků. Ročně se však jednalo o cca 500 osob. Od podzimu roku 2022 tak dostal sportovní život ve Třebovicích těžkou ránu.










