Ahoj, rád bych se vám představil. Jmenuji se Berny, jsem voříšek a je mi 10 let. Byl jsem živý a radostný pes. Rád jsem chodil se svojí paničkou na procházky, kde jsem potkával psí kamarády a lidi. Lidi mám moc rád. Často, jak jsem byl čiperný, si mysleli, že jsem ještě štěně. Děti na mě volaly „jé chodící plyšák“. Pak přišel den, konkrétně 14. srpen. Vyběhl jsem ráno ven na zahrádku a těšil se na procházku. Najednou přišla hrozná bolest v zádech, křeč a ochrnuly mi zadní nožky. Pištěl jsem, nohy v křeči, zvrácená hlava, kulil jsem oči a bolest. Panička se mnou hned odjela na veterinu. Dostal jsem léky a že se uvidí, jak se to bude vyvíjet. Léky nepomohly. Na zadní nohy jsem se nedokázal postavit. Už s diagnózou výhřez ploténky jsme odjeli na speciální kliniku. Tam mi udělali CT, ale pan doktor nechtěl operovat, dostal jsem další léky a jeli jsme domů. Nožky jsem měl čím dál víc ochrnutější a pořád jsem učůrával. S paničkou jsem odjel na jinou kliniku. Tam hned paní doktorka mluvila o operaci, ještě mi udělali magnetickou rezonanci. Domů jsem už nedojel. Ráno jsem šel na operaci páteře. Vyhřezlé ploténky jsem měl dvě, ale hlavně ta jedna mi udělala to ochrnutí. Jak jsem pořád čůral pod sebe, mám ještě nějaký ekzém. Po operaci na klinice zůstanu minimálně 7 dnů, abych se zotavil. Doma, kam se moc těším, mě bude čekat náročná rehabilitace.










