• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlásit se
dvtv logoforbes logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Kodex chování Donio
  • Cookies

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Složili jste se na Humvee sanitky v rámci pomoci Ukrajině

Vybráno 0 Kčz 6 000 000 Kč
Složili jste se na Humvee sanitky v rámci pomoci Ukrajině
Vybráno 0 Kčz 6 000 000 Kč
1 906 dárcůCelkem se zapojilo
1 709 KčPrůměrná výše daru
152 010 KčNejvyšší dar
192 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Team 4 Ukraine z.s.
Datum přidání
21. 2. 2024
Poslední aktualita

15. 1. 2026 22:21

Dvě sanitky jsou na frontě a zachraňují životy

Dvě sanitky jsou u jednotek a zachraňují životy.

U 41. mechanizované brigády je již pár měsíců a druhá je u 503. praporu námořní pěchoty. Tu jsme v Ukrajinu dovezli teprve na přelomu roku. Ale i ta už má úspěšné mise za sebou.

Zde je fotografie z jejího prvního nasazení „Čtyřlístku“ – naše kódové označení :-) 

A to jen díky Vám…

Děkujeme!!!

Chcete podpořit naši další sbírku?

Před pár dny jsme vypsali novou na zdravotnické batohy: https://donio.cz/zdravotnicke-batohy-nadeji-na-zivot

A také na podporu našeho Drontýmu T4U: https://donio.cz/podpora-drontymu-spolku-team-4-ukraine

SVĚTLEM PROTI TEMNOTĚ !

Představení sbírky

Vážení dárci, dobří lidé!

Už po dva roky intenzivně jezdíme na Ukrajinu  pomáhat ozbrojeným složkám i obyčejným občanům zvládat válku a bránit se proti ruské tyranii. Stejně jako na začátku, i nyní naše schopnost pomáhat stojí a padá se solidaritou a pomocí českého národa. S pomocí nás všech.

Jsme malá ale velmi aktivní nezisková organizace. Pomáháme Ukrajině bránit se ruské agresi již od jejího počátku v roce 2014. Na Ukrajinu vozíme materiální, poradenskou a analytickou pomoc od samého začátku nyní probíhající války. V září 2022 jsme pro polní nemocnice podél frontové linie na východě Ukrajiny zajistili a bezprostředně do zóny bojů osobně doručili tři sanitky, zdravotnické přístroje, nosítka a mnoho zdravotnického vybavení. V roce 2023 jsme dodali dalších 11 civilních sanitek ať již civilním nemocnicím, tak vojákům. Dále jsme dodali i 3 pancéřové sanitky  „Humvee“, vybavené nezbytnými zdravotnickými přístroji a vybavením Tyto vozy na frontě dle zpětné vazby  jednotek ukrajinské armády pomohly zachránit řadu životů. Na základě četných a opakovaných žádostí obránců Ukrajiny jsme se nyní rozhodli tuto akci zopakovat.

Komu pomůžeme?

Stejně jako při první „Operaci Sanitky II (Humvee sanitky)“ je i nyní našim plánem vybrat potřebné finanční prostředky na alespoň 3 a více vojenských „Humvees“. Těmto vozům zvýšíme jejich balistickou odolnost, vybavíme je zdravotnickými přístroji a vybavením  tak aby mohly dobře, rychle a po co nejdelší dobu evakuovat raněné z fronty k ošetření. Rychlost a včasnost transportu raněných z linie bojů k ošetření v tzv. ROLE 1 (v nejkritičtější fázi pro zraněné) maximálně navýší jejich šanci na přežití a úzdravu. Spolehlivost, odolnost a rychlost těchto strojů navýší šanci na přežití v bezprostředním sousedství fronty také pro vojenské zdravotníky. Po úpravě strojů  je osobně dovezeme z Česka přímo na frontovou linii, k polním nemocnicím a jednotkám obránců Ukrajiny. Toto je pro Team4Ukraine typické-od  začátku války vždy veškerou pomoc dopravujeme přímo na konečné místo užití sami, abychom dohlédli že vše dorazí tam, kam má, nepoškozené a v co nejkratším čase.

Díky předešlým zkušenostem a vlastnostem vozidel bude naše sbírka zaměřena na 3 a více sanitních vozidel typu Hummer H1 (HMMWV) s následnou úpravou pro přepravu raněných. Odhadované náklady na jedno vozidlo po úpravě je mezi 1,5 až 2,0 milionu korun.  Připravíme, vybavíme a odešleme tolik vozidel kolik výtěžek této sbírky umožní .

Rozhovor o „Operaci Sanitky II (Humvee sanitky)“  na ČT24

Prosím povolte marketingové cookies, abychom vám mohli video zobrazit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybraný obnos bude celý použit na pořízení terénních vozidel řady HMMWV („Humvee“), jejich opancéřování, vybavení vozidel zdravotnickými přístroji vybavením, a doručením přímo na linii fronty. Tam je předáme obráncům Ukrajiny.

Pokud  se nepodaří vybrat dostatek financí na vícero vozidel „Humvee“, nebo po přípravě maximálního počtu dostupných vozů zbydou nějaké finanční prostředky, použijeme je  k nákupu tolika medicínského materiálu a vybavení, kolik jen bude možné. Tento materiál opět ve svém volném čase a na náklady spolku dopravíme na Ukrajinu tam, kde je ho nejvíce potřeba.

Kdo jsme?
Všichni jsme dobrovolníci, neděláme to pro peníze. Naopak do této činnosti značné částky z vlastních kapes dáváme pokud  je třeba. Našimi členy jsou vojáci, policisté, kriminalisté, bývalí příslušníci mise OBSE, humanitární pracovníci, lékaři  i obyčejní lidé. Zaměřujeme se na rychlou a efektivní pomoc lidem na Ukrajině, hlavně tam, kam se pomoc pro složitost a nebezpečnost situace jiná pomoc nedostane. Od začátku války máme v Ukrajině téměř neustále menší nebo větší týmy dobrovolníků. Vypravili jsme několik konvojů s humanitárním materiálem, dovezli desítky balistických vest a helem pro obránce Ukrajiny či pro hasiče z konfliktních oblastí, vypravili jsme cca 30 malých letadel s humanitárním materiálem. Podíleli jsme se na evakuaci civilistů mimo Ukrajinu. Dovezli jsme drony pro ukrajinskou armádu i policejní složky. Mapujeme a analyzujeme válečné zločiny páchané na Ukrajině. Výčet toho, co od začátku války děláme a na čem se podílíme, je na vcelku malou skupinu – jako jsme my – dlouhý. Proč to všechno na úkor svého volna, peněz, rodin a bezpečí děláme? Protože nám stále v srdcích  zní heslo listopadu 1989: „Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?“

Prosíme vás o pomoc a solidaritu.
Ze srdce děkujeme.

Více o nás, našich činnostech a proběhlých projektech najdete na našem webu www.team4ukraine.eu , Facebooku Team4Ukraine / Команда Для України | Facebook a Instagramu Team 4 Ukraine (@Team4Ukraine1) / Twitter.

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato sbírka je součástí tématu Pomoc Ukrajině.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

  • Mastercard logoVisa logocomponents.PaymentMethodLogos.googlePayApple Pay logo
    Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
    Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
    Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

    Další příběhy

    Šance pro Oldu (38), tátu dvou dětí

    Šance pro Oldu (38), tátu dvou dětí

    Vybráno 2 544 471 Kčz 2 500 000 Kč
    101 %
    Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

    Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

    Vybráno 9 753 753 Kčz 32 000 000 Kč
    30 %
    Pomozme Honzovi žít důstojně s ALS

    Pomozme Honzovi žít důstojně s ALS

    Vybráno 1 047 571 Kčod 1 155 dárců
    Nádor je zpět. Znovu musíme do boje o život manžela a táty našich dětí.

    Nádor je zpět. Znovu musíme do boje o život manžela a táty našich dětí.

    Vybráno 533 709 Kčz 1 100 000 Kč
    48 %
    Pomoc pro Izi v boji s Burkittovým lymfomem

    Pomoc pro Izi v boji s Burkittovým lymfomem

    Vybráno 787 447 Kčod 1 209 dárců
    Nejprve zemřela maminka, teď i tatínek. Pomoc pro Aničku (13) a Vítka (11)

    Nejprve zemřela maminka, teď i tatínek. Pomoc pro Aničku (13) a Vítka (11)

    Vybráno 4 805 889 Kčod 6 868 dárců
    Pomoc pro 5 dětí, které přišly o milovanou maminku.

    Pomoc pro 5 dětí, které přišly o milovanou maminku.

    Vybráno 481 011 Kčod 317 dárců
    Vendy bojuje s nádorem prsu - pomožme jí udržet domov pro děti

    Vendy bojuje s nádorem prsu - pomožme jí udržet domov pro děti

    Vybráno 293 079 Kčz 200 000 Kč
    146 %

    Chcete založit sbírku nebo projekt?

    Začít vybírat