• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Pomozte Odinovi k bezbolestnému životu

Vybráno 0 Kčz 20 000 Kč
Pomozte Odinovi k bezbolestnému životu
Vybráno 0 Kčz 20 000 Kč
35 dárcůCelkem se zapojilo
506 KčPrůměrná výše daru
2 000 KčNejvyšší dar
60 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Hedvika Boučková
Datum přidání
9. 9. 2022
Poslední aktualita

10. 11. 2022 18:22

❤ Velké poděkování všem dárcům ❤

Opravdu moc Vám všem, kteří jste přispěli na Odina, děkujeme, já i Odin ❤. Slova nemohou popsat, jak moc mi to pomůže tu momentálně hodně nelehkou situaci zvládnout. Odinek bohužel nemohl s operací čekat až na ukončení sbírky, protože každým dalším dnem, kdy chodil po těch nemocných nožkách, se problém mohl zhoršovat, takže ji nakonec podstoupil v tom původním naplánovaném termínu. Ale čeká nás opět nákup léků na srdíčko. Jen pro informaci, jedna krabička léků, které nám vydrží měsíc a půl, stojí 4000Kč. Tím pádem mi sbírka zajistí pro Odina léky na srdíčko na dalších půl roku. I toje velká pomoc. Bez Vás bych na to už opravdu neměla finance. Ještě jednou děkuji!!!

Ohledně artroskopické operace obou loktů – Odin ji zvládl dobře, a je to opravdu pes úžasňák, protože i přesto, že s ním mlátí puberta a nesmírně rád by běhal po venku a hrál si se psími kamarády, tak ukázal charakter a uměl doma odpočívat a choval se opravdu vzorově. Nyní ještě máme klidový režim, kdy nesmí žádné prudké pohyby, pouze klidné a opravdu krátké procházky. Nekulhá, baští kloubní výživu, a chci doufat, že do budoucna mu budou nožky dobře sloužit, ačkoliv bohužel, tím že se operace odložila už z května, kdy kvůli stavu srdíčka doktor odmítl Odina operovat a musela se nejprve nastavit léčba srdíčka, tak stav loketních chrupavek už není ideální a musely zčásti ven (jinak původní diagnóza byl FCP – fragment processus coronoides – v obou loktech). Takže kvalitní kloubní výživu bude dostávat doživotně a některé činnosti, jako aportování, skákání, agility, obrany a podobně pohybově náročné sporty prostě dělat nebudeme. Nevadí, život se dá žít i bez nich a je spousta jiných možností, jak se zabavit a co se psem dělat. Hlavně aby byl už zdráv a mohl žít svůj šťastný psí život bez bolesti a bez citelných omezení.

Ještě jednou VELKÉ DÍKY VŠEM DÁRCŮM. Až bude finančně líp a budu moct, ráda tu pomoc „pošlu dál“ a přispěji potřebným zase já.

To slibuji ❤ HB

Představení sbírky

Ahoj, jmenuji se Odin.

Dostal jsem nádherné jméno a moje panička, která si mě odvezla jako štěňátko k sobě domů, se těšila, že mi připraví stejně nádherný život plný výletů, hraní a kamarádů.

Těšili jsme se, jak spolu budeme dojíždět do štěněcí školky, jenže ouha, já venku našel nějaký hrozně voňavý kočičák, a tím začaly moje první peripetie. Dostal jsem průjmy, které neustávaly a potřeboval jsem několikaměsíční léčbu antibiotiky. Do toho, anebo možná i z toho, že přidružila vícečetná potravinová alergie a panička zoufale řešila, co mi vůbec může dát jíst. Naštěstí našla a měl jsem výborné superprémiové papání, které mi konečně svědčilo a vypadalo to, že je tato patálie za námi.

Komu pomůžeme?

Jenže nebyla. Bylo mi asi 7 měsíců a začala mě bolet přední nožička. Tak jsme zase jeli k panu doktorovi, tentokrát jinému, specialistovi na nožičky, který bydlel od nás docela daleko. Ukázalo se, že mám opravdu krásné čisté kyčle, ale bohužel v obou loktech jsem měl malý problém a pan doktor důrazně navrhoval artroskopickou operaci. Panička měla strach, ale domluvili termín. Jenže ouha, já v té době začal být takový zvláštně unavený a když jsem se pak probouzel z prvního uspání, když mi rentgenovali nožičky, tak si panička všimla, že mi tak zvláštně tluče srdce a dostala strach.

Volala veterináře a domluvili se, že před artroskopickou operací udělají předoperační kontrolu srdíčka, aby se nebála.

A tam se bohužel ukázal zcela nečekaný velký problém. Měl jsem levou komoru srdíčka vytáhnutou a zeslabenou a pan doktor se zhrozil a řekl, že mě operovat bolavé nožky nemůže, že bych to asi nepřežil. A dostal jsem místo toho hrozně drahé léky na srdíčko a měsíce jsme teď léčili srdíčko a jezdili na kotroly. (Na té fotce, jak ležím a spím, odpočívám právě po jedné takové kontrole, kde mi vyholili hrudníček z obou stran a dívali se sonem, jak to v srdíčku mám a jak funguje.)

Jenže moje panička hned hledala spoustu informací na webu a dokoupila k lékům od pana doktora ještě spoustu doplňků stravy a nějaké bylinky a srdíčko mi nyní už zase tluče normálně, bez šelestů a má už zase téměř normální stěnu a tím pádem mnohem lepší prognózu, než se pan doktor obával před pár měsíci. Zkrátka, budu žít. Sice dál papám ty drahé léky a teda, trochu se bojím, protože doba je složitá a nejistá a panička už nemá peníze, všechny za mě už utratila, a nejen za mě, ona ještě před dvěma lety zachránila kocourka bez domova, který byl taky hodně nemocný a vlastně až letos na jaře se konečně uzdravil a mohla s ním přestat jezdit po veterinách. Jinak Mourek je můj velký kamarád, on mi tady ukázal tenhle domov, taky že třeba můžu ležet na křesle a tak, akorát se tam už moc nevejdu, jako když jsem byl malý, ale stejně tam rád lehám. Jo a na té fotce Mourečka se akorát léčil kouzelnou lampičkou poté, co se mu zanítil vpich po infuzi a udělal lymfatický otok. Ale jak píšu, koucour Mourek už je naštěstí snad úplně fit. Teď jsem na pořadu dne já, Odin.

Moc Vás proto prosím, hodní lidé, a já fakt věřím,  že pořád jste a že je Vás určitě dost, abyste mi mohli pomoct, protože jak už jsem psal, panička už přišla o všechny své úspory a dávno sahá kvůli mě do mínusu. Ale každá další koruna do mínusu ji staví do hodně složité a téměř neřešitelné situace a opravdu moc by nám pomohlo, kdybyste nám finančně pomohli.

Dne 22. 9., když mi bude přesně jeden rok a jeden měsíc, máme opět stanovený termín na artroskopii mých stále bolavých loktů, a nutně na ni potřebujeme sehnat korunky. Je to za pár dní, strašně málo času shánět peníze, ale naděje nesmí zhasínat… moc prosím.

Každá i malá vybraná korunka bude dobrá.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané korunky budou tedy použity na tuto operaci a zároveň na pooperační léčbu, kloubní léky a výživu, srdeční léky, anebo jimi bude uhrazena alespoň část těchto výdajů. Pokud by se náhodou vybralo více, spolehněte se, že mi skrz ně panička zajistí dobré papání hezčí dobu rekonvalescence (podle pana doktora budu muset po operaci hned dva měsíce ležet doma, takže to jsem zvědav, co panička vymyslí a jak mě zabaví – asi by teda z mohla z vybraných penízků, pokud byste na mě byli fakt tak hodní, pořídit ještě nějaké psí hlavolamy a hračky, u nichž se myslí psí hlavou a nezatěžuje nožičky, které budou potřebovat odpočívat a regenerovat).

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 889 933 Kčod 1 560 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 575 160 Kčod 682 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 805 501 Kčod 1 025 dárců
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 520 215 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Končí za 16 hodin
Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Vybráno 13 990 230 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 954 642 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 201 582 Kčod 127 dárců
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 960 628 Kčod 2 144 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat